Міжнародний день кіно та 125 річниця першого у світі кіносеансу

У цей день 125 років тому в Парижі винахідники кінематографа брати Люм’єри влаштували перший у світі кіносеанс. А чим живе зараз Полтавський кіноматограф та як на це мистецтво вплинув карантин? Про це розповість Анна Ружін, яка днями побувала в одному з кінотеатрів міста. 

28 грудня 1895 року, в підвалі «Гранд кафе» на бульварі Капуцинок в Парижі, відбувся перший публічний платний сеанс «сінематографа», винайденого братами Люм’єр.

Перші фільми були зняті з натури: «Вихід робочих із заводу Люм’єр», «Зруйнування стіни» та ін.Час проекції фільмів становив всього 45-50 секунд. Відсутність фабули, звуку, кольору, нестійкість стрибаючого зображення – все це не завадило глядачам отримати справжнє потрясіння. На перший в історії кіносеанс, показаний публіці за гроші, було продано 35 квитків по одному франку.

Зараз же, фільми транслюють на будь-який смак та для різної аудиторії. Звук, колір та якісне зображення все забезпечує надсучасна техінка. 

Анна Ружін, кореспондентка 

- Мнуло понад 100 років з демонстрації першої кінострічки в світі. Але цей вид індустрії і досі приваблює свого глядача. Карантинни обмеження доторкнулися і до цього виду мистецтва. Тож як наразі живуть Полтавські кінотеатри і чи є свіженький контент, щоб порадувати свого глядача? 

У коридорі не велелюдно, але відвідувачі є, які є прихильниками кіноматографу. Ця малеча іменники, тож у якості подарунку прийшли на перегляд мульфільму. 

Ліза та Віолла, відвідали кінотеатр 

- Мені все сподобалось, особливо «Холодне серце».

- І мені також це сподобалось. 

Адміністрація кінотеатру каже: є фільми для глядача на різний вік та будь-який смак. А щоб бути ближим до глядача, розробляють додаток, де глядач може замовити все онлайн, щоб зменшити контакт. 

Роман, відвідав кінотеатр 

- Користуватись можна і інтернетом. А кіно...антураж, просто заради антуражу, великий екран та інше сприйняття чим на планшеті чи мобільному телефоні. Отак. 

Кінотеатри працюють, але з обмеженями по кількості людей в залі, щоб не порушувати карантинні вимоги. В січні працюватимуть по 7 число включно, ну а далі йдуть на локдаун до 24 січня. 

Відвідування за період карантинних обмежень зменшилося в рази. 

Тетяна Матказіна, керуюча мережею кінотеатрів Wizoria у Полтавській області 

- Відвідування зменшилося, але ми цінуємо тих гостей, які наразі приходять до нас, які обирають нас як спосіб проведення дозвілля і ми в своїй команді навіть називаємо таких людей кіновідважними, які не бояться в період карантину, в період такої пандемії приходити до нас. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію