«Полтавська політехніка» відсвяткувала свій 90-річний ювілей

Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» відсвяткував свій 90-річний ювілей. На урочистому відкритому засіданні Вченої ради Полтавської політехніки побував міністр освіти і науки Сергій Шкарлет, очільники області, народні та обласні депутати, директори шкіл. Кожен охочий міг спостерігати за подією онлайн. Детальніше - далі у сюжеті.

Святкування ювілею Національного університету «Полтавська політехніка» відбувається на державному рівні, адже це затверджено постановою ВРУ. На відкритому засіданні Вченої ради університету всі присутні - і в залі, і в прямому ефірі мали змогу ознайомитися з історією успішного розвитку та здобутками «Полтавської політехніки» за 90 років. За цей період заклад вищої освіти пройшов шлях від монопрофільного інженерно-будівельного інституту до багатогалузевого класичного національного університету. Протягом усього періоду діяльності «Полтавська політехніка» створювала і примножувала свій науково-освітній потенціал. На сьогодні - це найпотужніший заклад вищої освіти Полтавщини і один з лідерів сучасної української освіти. 

Сергій Шкарлет, міністр освіти і науки України

- 90-річчя Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» яскравий захід. Дуже потужний колектив. Я абсолютно впевнений, що саме колектив вартий того, щоб відзначити цей ювілей саме як здобуток колективу.Традиції Полтавської полтехніки з інституту шляхетних дівчат - це приблизно 200 років. Це інша сторіночка. Саме освітні традиції в Полтаві є окраса цей заклад. Є окраса не тільки для Полтави, але і для України в цілому, тому з ювілеєм, університет.

Колектив «Полтавської політехніки» привітали: голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов, голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький, голова комісії з питань освіти, науки та культури Полтавскої обласної ради Олег Діденко, а також народний депутат України Андрій Боблях.

Під час святкування науково-педагогічним працівникам вручили державні нагороди і відзнаки: Почесні грамоти Кабінету Міністрів України, Подяки Прем’єр-міністра України, Нагрудні знаки Міністерства освіти й науки України «За наукові та освітні досягнення» і «Відмінник освіти», грамоти та подяки Міністерства освіти і науки України, грамоти Верховної Ради України, грамоти Полтавської облдержадміністрації і Полтавської обласної ради.

Як говорить ректор Університету, ювілей - це завжди підведення підсумків. Полтавська політехніка може пишатися своїми досягненнями.

Володимир Онищенко, ректор Національного університету «Полтавська політехніка ім. Юрія Кондратюка»

- Я хотів би, користуючись нагодою, подякувати усьому науково-педагогічному колективу, студентському колективу, співробітникам університету за системну напружену працю, результативну працю, яка підтверджується високими рейтинговими показниками діяльності нашого університету. Безумовно, підводячи підсумок, ми плануємо майбутнє. І ми плануємо продовжувати активний розвиток вперед. Хтось колись сказав, що: «Полтавська політехніка» - це чемпіон з динаміки». І ми будемо продовжувати таку динаміку нашого успішного розвитку. Сьогодні - 90 років успіху Полтавській політехніці. Я бажаю усім студентам успішного навчання, абітурієнтам - визначатися з правильним напрямком свого навчання. І запрошуємо до навчання до Полтавської політехніки, яка має 200-річні освітні традиції і 90-річний етап свого розвитку, як успішного.

Керівництво та колектив «Полтавської політехніки ім. Юрія Кондратюка» зберігають та збагачують класичні освітні традиції у поєднанні з новітніми технологіями. А запорукою такого результату є формула успіху, яку університет реалізовує не один рік. Складовими цієї формули є освіта, наука, бізнес і влада. За словами Володимира Онищенка, тільки завдяки взаємодії цих сегментів можна отримати успішного випускника, який в подальшому внесе свій вклад в економічний розвиток України.

Олександр Сидоренко, директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти

- Я щиро радий, що маю нагоду доторкнутися до такої сторінки славетної історії університету «Полтавська політехніка». Сьогодні всі ми були свідками того, наскільки це було яскраво висвітлено, виражено, виокремлено. Дійсно, ми дуже рідко оглядаємося назад, щоби підвести підсумки і оцінити свої результати. Я пишаюся тим, що маю можливість спілкуватися з цим колективом. Радію з того, що ми з ним співпрацюємо, і сподіваюся на подальшу велику співпрацю. 

Ювілей університету закарбований на поштових конвертах та марках. Директор Полтавської філії АТ «Укрпошта» Юрій Набасов провів церемонію урочистого погашення ювілейного конверта та марки поштовим штемпелем, який існує тільки один день. Перші екземпляри з відбитком святкової дати та підписами Міністра Сергія Шкарлета і ректора Полтавської політехніки Володимира Онищенка передадуть кільком полтавським музеям.

По закінченню урочистої частини святкування ювілею Університету, студенти «Полтавської політехніки» мали можливість особисто поспілкуватися з міністром освіти і науки. Найбільше молодь цікавилася перспективами розвитку освіти в умовах пандемії, правилами вступу у 2021 році і стипендіями.

До слова, святкові події, присвячені ювілею університету, триватимуть до 30 грудня.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію