Напередодні християни західного обряду розпочали святкування Різдва

Віряни Полтавської парафії Воздвиження Хреста Господнього до останнього дня не знали, чи будуть на Різдво літургії. Адже, напередодні священнослужителі парафії захворіли на COVID-19. Щоб не порушувати карантинні норми, відправити службу запросили священника з Харкова.

Нова радість стала. 25 грудня - найвизначніше релігійне свято для римо-католицької та протестантської Церкви. Після довгого посту віряни світу святкують народження Ісуса Христа. Воно об'єднує навколо усю родину. На святвечір готують пісні страви та кутю, а потім віряни діляться облаткою. Це тонкий спечений хліб.

о. Анатолій Клак, священник парафії Святого Сімейства з м. Харків

- Традиція полягає у тому, що кожна сім’я, коли збирається, зачитує молитву, звертаючись до Бога, дякуючи, що приходить до нас, як Спаситель світу. Читається фрагмент Святого Євангелія, і пізніше всі, хто є членами сім’ї, можуть переломитися цим хлібом. Але одночасно є можливість попросити пробачення ще раз, щиро, в кругу сім’ї, подякувати, і побажати один одному чогось прекрасного і чогось доброго. 

Саме ж святкування Різдва завжди проходить урочисто та супроводжується колядками. В храмах та в своїх будинках християни роблять вертепи, аби ще більше проникнутися духом Різдва. Карантин звичайно вніс свої зміни до святкування цього свята. На літургії сьогодні людей менше, ніж зазвичай. Більшість дивиться службу онлайн. Та й масковий режим ніхто не відміняв. Проте навіть це не завадило парафіянам відчути радість з цього свята. 

Наталія, парафіянка

- Сьогодні католики Полтави і взагалі всього світу святкують народження Ісуса Христа. Це одне з самих найзначніших свят. Ми дуже довго його чекали в цей важкий період, але з радістю в серці, в душі, його нарешті дочекалися. Вітаю всіх зі святом. 

Святкування Різдва триває цілий місяць, тому колядки в храмах лунатимуть аж до 2 лютого.

Стрічка новин