У Києві Держекоінспекція перевірила новорічні ринки

Свято наближається, а отже саме час прикрасити новорічну ялинку. По всій Україні розгортаються тисячі ринків з продажем новорічних красунь. Але не всі дерева зрубані законно. У Києві взялися перевіряти легальність   продажу ялинок. Побувала на ялинковому рейді і наша київська журналістка Лідія Дмитрашко. 

Маленькі, великі та пухнасті. Але чи всі легальні? У Києві Держекоінспекція вирушила в рейд новорічними ринками. На законно зрублених ялинках мають бути бирки із індивідуальним номером.

Сергій Гандрабура, державний інспектор України з охорони довкілля 

-  Увівши в смартфон, в відповідний додаток, цифри і букви з цієї бирки, ми можемо побачити підтвердження. Тобто, де заготовлена дана ялинка, з якого лісгоспу, з якого лісництва і хто її купив для реалізації.  

Інспектори перевіряють товарно-транспортні накладні. Продавці - шукають бирки разом з інспекторами. 

Василь, продавець ялинок

- Чіпляються знизу і зверху. Десь обриваються - підвішуємо зразу бірочку. Бірочки є все підвішується, якщо обриваються, бо транспорторування йде.

У минулому році «чорними» лісорубами було знищено сотні гектарів лісу та завдано збитків у майже 700 тисяч гривень. 

Андрій Мальований, голова Державної екологічної інспекції України

- Кошти від легально вирощених ялинок спрямовуються на утримання лісу, на підтримку лісопаркових, лісових господарств. А ті, що вирублені в лісі, вони наносять шкоду нашим лісам, наносять шкоду екології. 

Інспектори знайшли точку, де ялинки продаються незаконно: на них не має ідентифікаційних номерів, а товарно-транспортна накладна лише на половину товару. Тож викликали поліцію.

Тут реалізовують ялинки без відповідних документів, будь ласка, можна направити до нас наряд.

Екоінспектори склали протокол про адміністративне правопорушення та наклали штраф - 510 гривень.

Андрій Мальований, голова Державної екологічної інспекції України

- Згідно документів і товарно-транспортної накладної було зафіксовано лише сосна. А також нами виявлено більше 100 ялинок. Яка такою за документами не зазначена. Таких, на жаль, випадків ялинкових базарів, які мають нелегальний обіг, досить багато по території України, ми Державна екологічна інспекція, такі рейди буде проводити щодня на всій території України.

Стрічка новин