130-річчя з Дня народження Андрія Мельника

130-річчя від дня народження Андрія Мельника цьогоріч відзначається на державному рівні. У публічному просторі Андрій Мельник найбільш відомий як один з лідерів Організації українських націоналістів. Тому у Полтавській науковій бібліотеці імені Котляревського провели інформаційно-методичний семінар присвячений саме цій події. Детальніше про захід дивіться у наступному сюжеті. 

По всій Україні відбуваються заходи присвячені річниці з дня народження Андрія Мельника. Полтава не стала винятком і тут організували інформаційно-методичний семінар. Регіональний представник Українського інституту національної пам’яті Олег Пустовгар розповів, що буде тут представлено.

Олег Пустовгар, регіональний представник УІНП у Полтавській області

- У Полтаві сьогодні відбудеться і презентація книжкової виставки, і розповідь дослідника життєвого шляху Андрія Мельника Богдана Червака – керівника організації українських націоналістів.

На заході можна ознайомитися із джерелами, які допоможуть у вивчені теми Національно-визвольного руху. Тому за словами організаторів семінар сприятиме формуванню у людей об’єктивного уявлення про історичні події в Україні. 

Ніна Кірпотіна, голова краєзнавчого історичного клубу імені Ф. Барківського при Полтавській центральній міській бібліотеці

- І разом з тим чому ми його називаємо методичним семінаром. Ми його адресуємо також вчителям історії шкіл нашого міста і області. Тому що ми розкриємо тут ті джерела, які може вчитель історії дуже вдало, дуже грамотно і ефективно використовувати на своїх уроках та в позакласних заходах.

Організатори запевняють, що представлена книжкова виставка незвичайна. Адже за співпраці з Канадсько-українським бібліотечним центром було представлено унікальні книжкові видання.

Ірина Здор, зав.сектору «Канадсько-український бібліотечний центр»

- На цій виставці презентовані наші видання, які були подаровані діаспорою українською в Канаді. Вони всі, майже всі, унікальні. Тобто вони такі, яких ще не передавали практично в Україну. Запрошуємо всіх, кого цікавить історія України, кого цікавить постаті пов’язані з визвольною боротьбою українського народу. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію