Алгоритм реалізації корекційних програм для домашніх кривдників

Рівень сімейного насильства на Полтавщині зріс майже вдвічі. Ці дані надало управління превентивної діяльності поліції області у порівнянні з минулим роком. Від початку 2020 року кількість повідомлень про домашнє насильство перевищила 3,5 тисячі. За результатами реагування на виклики громадян поліція склала понад 3 тисячі адміністративних протоколів та відкрила понад 70 кримінальних проваджень. Деталі у сюжеті. 

Максимально ефективний механізм правового захисту жертв домашнього насильства. Одне з основних питань, яке звучало під час «Круглого столу». 

У ролі експертів представники суду, поліції, прокуратури, судової охорони, безоплатної вторинної правової допомоги, представники пробації, освіти, служб соціального та психологічного захисту, а також благодійної організації «Світло надії».

 Анастасія Басараб, прокурор Полтавської місцевої прокуратури

- Нам для того, щоб матеріал мати можливість направити до суду, нам треба мінімум 3 притягнення до адміністративної відповідальності і то щоб особу визнали винною. 

Від початку 2020 року кількість повідомлень про домашнє насильство перевищила 3,5 тисячі. За результатами реагування на виклики громадян поліція склала понад 3 тисячі адміністративних протоколів .

Олександр Черчатий, директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області

- З січня місяця 2018 року такі категорії як учасники домашнього насильства є нашою категорією, ті хто має право на вторинну правову допомогу. 

З метою координації дій під час реалізації превентивних заходів сторони діалогу створили робочу групу. Фахівці, які зібралися для обміну думками, досвідом та ідеями, планують найближчим часом спрямувати обґрунтовані пропозиції до спеціалістів органів влади та місцевого самоврядування.

З початку поточного року в поліцію і Київський міський центр гендерної рівності, протидії та запобігання насильству надійшло 22 688 звернень стосовно домашнього насильства. Про це повідомила заступник голови КМДА Марина Хонда.

За її словами, в 2019 в Києві розпочато активну роботу з протидії та запобігання насильству. За цей час створено «Телефон довіри» і відкриті дві кімнати кризового реагування. 

Якщо порівнювати статистику з минулим роком, то кількість звернень зросла в три рази. Це означає, що про насильство вже не бояться говорити, оскільки вже створені механізми захисту від кривдника. 

За рік на «Телефон довіри» звернулося 4 105 осіб. З них - 492 чоловіки. Також до психологів на очних консультаціях звернулося 730 осіб. Чоловіків із них - 147. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію