В Україні ведуть активні перемовини зі збільшення вакцин від COVID-19

Про це на брифінгу повідомив міністр охорони здоров'я України Максим Степанов. Він зауважив: у міністерстві активно ведуться переговори щодо збільшення поставок вакцин в Україну в рамках глобальної ініціативи COVAX до 16 млн доз. Про це дивіться у наступному сюжеті. 

Питання доступу українців до вакцини від коронавірусної інфекції є пріоритетом у діяльності Міністерства охорони здоров’я. Масове щеплення населення є найефективнішим методом боротьби із COVID-19.

Максим Степанов, міністр охорони здоров'я України

- Переговори щодо поставок вакцин знаходяться в дуже активній фазі. Ми досягли повної домовленості з глобальною ініціативою COVAX, мною підписані всі технічні документи щодо поставки вакцин в Україну, зараз досягнуто домовленості щодо 8 млн доз вакцини, які ми повинні почати отримувати вже в наступному році, наприкінці першого - початку другого кварталу. Вони будуть іти траншами.

Перший транш, який очікує МОЗ - 1.2 млн доз вакцини. Окрім того, зараз Максим Степанов, веде перемовини щодо збільшення кількості з 8 млн до 16 млн доз. Основним питанням зараз, є терміни постачання вакцини в Україну.

Максим Степанов, міністр охорони здоров'я України

- Ми намагаємося, щоб вакцини були якомога раніше поставлені в Україну, щоб розпочати процес в лютому наступного року. Як тільки будуть підписані контракти, маю надію, що це буде в цьому році, одразу повідомимо.

На основі рекомендацій, які надали міжнародні експерти виділено 9 пріоритетних груп та п’ять етапів для вакцинації від COVID-19. Зокрема вакцинуватимуть, медпрацівників; військовослужбовців ОС; працівників соціальної сфери; осіб, які проживають в установах з надання довгострокового догляду та підтримки, та працівників таких закладів; людей віком від 60 років; вчителів та працівників освіти.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію