Полтавський хірург Максим Дудченко – переможець конкурсу «Хірург року»

Полтавський хірург Максим Дудченко - переможець професійного конкурсу «Хірург року». Почесну нагороду лікар отримав за організацію роботи єдиної на Полтавщині кафедри малоінвазивної хірургії. Нині її співробітники надають допомогу хворим із COVID-інфекцією у складних, часто загрозливих для життя ситуаціях. Анатолій Васевич - далі. 

«Хірургом року» Максима Дудченка назвали колеги. Конкурс проводила «Асоціація хірургів Полтавщини» ім. Скліфосовського. Незважаючи на численні професійні здобутки, саме це визнання для відомого на Полтавщині медика є надважливим, зізнається він сам.

Максим Дудченко, зав.кафедри хірургії №4 з малоінвазивною хірургією УМСА, доктор мед.наук, професор

- Це повага моїх колег. Це, напевно те, заради чого потрібно жити і прагнути у своїй професії. Це – чесно зароблене визнання, я б сказав би.

Кафедра малоінвазивної хірургії досить унікальна. В Україні таких всього три, одна з них - у Полтаві.

Максим Дудченко, зав.кафедри хірургії №4 з малоінвазивною хірургією УМСА, доктор мед.наук, професор

- Кафедра молода, організована три роки тому, практично з нуля, під керівництвом ректора В’ячеслава Миколайовича Ждана та головного лікаря цієї лікарні Рудича Анатолія Івановича. Ми перекрили повністю увесь спектр хірургічної допомоги, включаючи гінекологію, проктологію, судинну хірургію, онкологію.

Складна ситуація із COVID-19 внесла корективи у роботу цієї кафедри.

Анатолій Рудич, директор КП «3-я міська клінічна лікарня Полтавської міської ради»

- Кафедра з першого дня включилася у роботу по наданню медичної допомоги хворим із коронавірусною інфекцією. Лікарня сама у першій хвилі по наданню допомоги хворим із коронавірусною інфекцією. І хірургічне відділення повністю задіяне роботою із цими хворими.

Максим Дудченко, зав.кафедри хірургії №4 з малоінвазивною хірургією УМСА, доктор мед.наук, професор

- Ніхто не пішов у відпустки, ні в які самоізоляції. Ми з першого дня заявилися, у нас єдиний колектив. Начальник департаменту Лоза Вікторія Володимирівна всіляко допомагає і забезпечує обладнанням і ШВЛ і медикаментами цілодобову роботу нашої лікарні.

На кафедрі працює 9 медиків. Поділені на бригади, допомогу надають цілодобово. При потребі проводять по кілька операцій на добу.

Дмитро Іващенко, асистент кафедри хірургії №4 з малоінвазивною хірургією УМСА, кандидат мед.наук

- Працюємо ми завдяки волі і силі духу і Максима Олександровича, який нас підтримує, організовує, дає нам чіткі завдання, а ми їх уже, як виконавці, виконуємо з його допомогою. Для людей робиться усе можливе, що можна зробити.

Микола Кравців, доцент кафедри хірургії №4 з малоінвазивною хірургією УМСА

- Завдяки нашим інтернам, які не тільки навчаються, а ще й допомагають і беруть безпосередньо активну участь у веденні пацієнтів і з коронавірусом, у тому числі, можна сказати, що труднощі є, але вони – мінімальні.

Максим Дудченко розповів, що постійно вдосконалює свій фах хірурга, для цього навіть здобуває нові медичні спеціальності. Мета ж у нього - одна.

Максим Дудченко, заві.кафедри хірургії №4 з малоінвазивною хірургією УМСА, доктор мед.наук, професор

- Є одне завдання - це порятунок життя полтавців.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію