Справа АН-26: обрали запобіжний захід Дроздову

Дії командувача ВПС призвели до того, що на борту літака перебувала велика кількість курсантів.

Печерський районний суд Києва відпустив під особисте зобов'язання командувача Військово-повітряних сил України Сергія Дроздова, якого підозрюють у недбалості у справі про катастрофу військового літака АН-26 під Чугуєвом в Харківській області. Про це повідомило hromadske, передає Корреспондент.net.

Так, за даними слідства, Сергій Дроздов у 2018 році затвердив тимчасовий курс для льотчиків, де вказувалася можливість курсантам п'ятого курсу в двох вправах виконувати польоти конвеєром на літаках Ан-26. При цьому рішення не було погоджено із заводом-виробником, як вимагає процедура.

Таким чином, вважає сторона обвинувачення, Дроздов створив помилкове уявлення у військовослужбовців про легальне і безпечне використання польотів конвеєром у курсантів.

"Крім того, командувачем Повітряних сил 1 березня 2019 року затверджено триступеневу концепцію системи льотної підготовки курсантів льотного факультету, а також у лютому 2020 року прийнято рішення керівництва ХНУПС, яким передбачено здійснення спільної підготовки курсантів-льотчиків і курсантів-штурманів на літаку Ан-26 за рахунок палива, яке виділялося на підготовку курсантів-льотчиків", - заявив у залі суду прокурор Антон Зеленський.

Такі дії Дроздова призвели до того, що на борту літака перебувала велика кількість курсантів, додав прокурор.

Однак суд відмовив у задоволенні клопотання прокуратури про цілодобовий домашній арешт і обрав інший запобіжний захід.

Нагадаємо, 25 вересня 2020 року відбулась авіакатастрофа літака АН-26, що призвела до загибелі 26 та травмування одного військовослужбовця і руйнації самого літака.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію