Обережно, тонка крига!

Полтавці не завжди дотримуються правил безпечної поведінки під час перебування на водоймах у зимовий період, що найчастіше призводить до небезпечних наслідків. Найчастіше під лід потрапляють любителі риболовлі або допитливі дітлахи. Саме тому у Полтаві рятувальники проводять роз’яснювальну роботу та профілактичні дії на попередження. Сьогодні з ними була і наша журналістка Євгенія Манич, вона знає про це більше.

Євгенія Манич, кореспондентка

- Обережно, тонкий лід! Рятувальники попереджають, товщина льоду зараз менше трьох сантиметрів, перепад погоди – від -10 градусів до плюсової температури.

Щороку в Україні внаслідок необережного поводження на льоду гинуть люди. Рятувальники говорять: найбільш небезпечна крига – перша та остання, бо надзвичайно тонка, не міцна і не витримує маси навіть маленької дитини. 

Євген Савчук, начальник КО «Рятувально-водолазна служба» ПМР

- Лід дуже тонкий, на сьогоднішній день товщина льоду складає близько трьох сантиметрів, а небезпечним є 5-7 сантиметрів. Для катків, для дітлахів – більше ніж 15-20 сантиметрів. І найголовніша біда в зимовий час – це наші рибалки, які нехтують правилами поведінки на льоду.

Зараз температура води – 0 градусів. Вона – занизька для тіла людини. Тому у постраждалого є дві хвилини, аби вибратися із ополонки. 

Євген Ковальов, працівник станції 

- Людина в такій воді, якщо провалиться, протримається дві хвилини. А потім у неї тканини м’язів не будуть працювати, і вона просто не зможе рухати ногами руками і не зможе допомогти собі сама. Тому їй потрібно протягом оцих двох хвилин зробити якісь спроби, щоб вибратись.

Тож, якщо на ваших очах людина провалилася під лід, щоб її врятувати, вам допоможуть: гвіздки, ремінь, порожні пляшки, мотузка, звичайна сумка, одяг, гілка, або палиця, або навіть буксирний трос. А самій людині потрібно сказати, щоб вона не панікувала.

Провалювався під кригу і рибалка Олександр. Він вже знає, як правильно вибиратися з-під льоду. 

Олександр, рибалка

- Було пару разів, провалювався. Страшно не було. Я ж підтверджений ризик, я ж не заходжу туди, де тонкий лід. Тут ось стою. Може бути ось така промоїна, взяв, провалився, все.

Рятувальники закликали усіх полтавців дотримуватися правил поводження на воді у зимовий період. І наголошують: не виходити на лід, яким би він привабливим та на вигляд товстим не здавався.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію