Міністр освіти – у Полтавському навчально-реабілітаційному центрі

Сьогодні Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет із робочим візитом перебуває на Полтавщині. Спочатку він ознайомився з роботою Полтавського навчально-реабілітаційного центру. Цей заклад є унікальним і має статус експериментального на всеукраїнському рівні. Разом із Міністром у ньому побувала і наша знімальна група.

У Полтавському навчально-реабілітаційному центрі обласної ради – три відділення: дошкільне, шкільне і реабілітаційне. Корекційно-педагогічну допомогу у них отримують понад 160 вихованців віком від 2 до 20 років.

Любов Січкар, директорка Полтавського навчально-реабілітаційного центру

- Ми приймаємо дітей з усіх регіонів області. У нашому закладі перебувають діти із комплексним порушенням розвитку. Це всі нозології, які є, лише немає сліпих дітей. Заклад забезпечений повністю кадрами. Із 89 педагогічних кадрів 68 мають вищу спеціальну освіту.

Навчальні програми створюють самі педагоги. Вони підлаштовані конкретно під кожну дитину.

Наталія Рєзнік, заступниця директора із навчально-виховної роботи Полтавського навчально-реабілітаційного центру

- Три рази на рік проводиться діагностика. І, згідно цієї діагностики, яку проводять усі спеціалісти, ми складаємо індивідуальний освітній маршрут, і всі спеціалісти працюють із дітьми майже індивідуально. Найголовніший наш результат – те, що діти не виключені із суспільства, вони соціалізуються, вони спілкуються разом. Батьки так само отримують увагу до себе, до своїх дітей і отримують допомогу.

Міністр освіти і науки детально оглянув усі три відділення навчально-реабілітаційного центру. Їх роботу він оцінив досить високо.

Сергій Шкарлет, міністр освіти і науки України 

- Саме в центрі акумулюються спеціальні педагоги із спеціальним знанням, які спроможні надати дитині можливість надбати певні навички, вийти із більшим позитивом у цих складних життєвих обставинах і в цілому соціалізуватися до цього складного середовища.

Голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов навчально-реабілітаційний центр назвав унікальним. Та запевнив у його всебічній підтримці з боку влади.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Ми не те, що будемо – ми вимушені його розвивати, і ми це, відповідно, будемо робити. У нас є відповідні плани щодо його розширення, модернізації і тому інше. Цей заклад обласного рівня. І ми маємо його підтримувати, маємо виділяти кошти на його утримання і, відповідно, розвиток.

Сергій Шкарлет, міністр освіти і науки України 

- Ці центри є, як по мені, єдиним місцем реабілітації і взагалі соціалізації дітей із особливими освітніми потребами. Такі центри є одним із яскравих прикладів не тільки реабілітації дітей, а ще допомоги методичної усім іншим колегам, педагогам, які працюють із такими дітьми.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію