Новий штам коронавірусу: позиція країн ЄС та України

Європейські сусіди Великої Британії з 20 грудня почали не впускати британських мандрівників. На півдні країни почав поширюватися новий штам коронавірусу – заразніший за звичайний на 70%. Франція оголосила, що, починаючи з вечора неділі, забороняє в’їзд із території Великої Британії всім, зокрема, вантажним перевізникам, які прямують дорогами, залізницями, повітрям чи морем.

Представник французького уряду зазначив, що заборона допоможе європейським країнам знайти шляхи розв’язання проблеми, а ще дасть змогу громадянам Франції, які хочуть залишити Велику Британію до кінця року, знайти спосіб повернутися.

Заборонила в’їзд із Великої Британії також Італія. Її уряд зачинив двері всім, хто останні 14 днів проїжджав через британську територію транзитом.

Однак пасажири в італійському аеропорту «Ф’юмічіно» налаштовані скептично.

Рокко Форте, пасажир, який прибув із Великої Британії

- Уряд оголосив, що з’явився новий штам вірусу. Та це неправда. Це той же вірус, який поширюється в США з квітня й у Великій Британії з вересня. Вони кажуть це, щоб лякати людей.

Мартін Ренен, пасажир, який прибув із Великої Британії

- Маємо надію, що повернемося. Нам треба повернутися 4 січня. Ми сподіваємося й аж надто не хвилюємося.

Німеччина й Нідерланди розпорядилися припинити польоти з Великої Британії, а Ірландія оголосила, що заборонить повітряне й поромне сполучення із сусідом.

Бельгія закриває кордони для літаків і поїздів із Великої Британії.

Австрія теж, імовірно, заборонить перельоти. Іспанія закликала Єврокомісію та Європейську раду розробити скоординовану відповідь, бо інакше вона обіцяє діяти з міркувань захисту інтересів своїх громадян.

Тим часом із 20 грудня в Лондоні та більшій частині півдня Англії посилили карантинні заходи. Запланованого на свята послаблення не буде. Обмеження стосуватимуться понад 16 мільйонів осіб. Одразу після посилення правил тисячі людей на поїздах поспішили до рідних міст, щоб устигнути до запровадження заходів.

МЗС України разом з іншими державними відомствами уважно відслідковує ситуацію із виявленням у Великій Британії нового штаму коронавірусної хвороби.

Нині консультації між державами-членами ЄС з цього питання ще тривають.

Рішення про подальші дії України буде ухвалене після всебічного аналізу ситуації та консультацій з іноземними партнерами.

МЗС України рекомендує громадянам України тимчасово утриматися від поїздок до Лондона та південно-східної Англії.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію