Уряд прийняв програму медгарантій на І квартал 2021

Отже, до 1 квітня діятимуть усі тарифні пакети, які були запроваджені цьогоріч. Раніше Національна служба здоров’я ініціювала відміну на перший квартал 2021 року COVID-пакету для екстреної медичної допомоги, доплат медпрацівникам, які були запроваджені з 1 вересня, а також пропонувала зменшити фінансування стаціонарів, де надають допомогу пацієнтам з COVID-19. МОЗ не підтримало цю ініціативу. Тому НСЗУ продовжить чинні договори, зокрема, за програмою «Доступні ліки».

Прийняття постанови дає право продовжити дію договорів, укладених з нашими партнерами у 2020 році. І це дає нам всі підстави оплачувати надані медичні послуги, які пропонуватимуть заклади з 1 січня 2021 року. А також фінансувати погашені з 1 січня 2021 року електронні рецепти за програмою «Доступні ліки», наголошує очільник Національної служби здоров'я Андрій Віленський.

Андрій Віленський, очільник Національної служби здоров'я 

- Ми занепокоєні тим, що прийнята версія постанови, запропонована МОЗ, передбачає видатки на І квартал у розмірі, що можуть сягнути 39,7% бюджету Програми медичних гарантій.

Це означає, що з 1 квітня: 

- або будуть знижені тарифи на медичні послуги нижче рівня 2020 року, що призведе до скорочення штату медичних працівників, збільшення неформальних платежів з кишені пацієнта та зростання соціальної напруги;

- або коштів за Програмою медичних гарантій вистачить до середини липня 2021 року.

Андрій Віленський, очільник Національної служби здоров'я 

- Прийнята постанова, вона набуває чинності з дня її опублікування. Щоб не витратити час на очікування, команда Національної служби здоров’я вже сформувала проєкти додаткових угод. Для всіх надавачів первинної, спеціалізованої та екстреної медичної допомоги, а також аптечних закладів. Це - понад 7000 додаткових угод із медичними закладами та дев’ятьма тисячами аптек.

Під час брифінгу МОЗ повідомили: 

МОЗ планує запровадити систему видачі електронних рецептів з 1 квітня 2021 року. Спочатку електронний рецепт буде видаватись на інсулін, імуносупресивні лікарські засоби та наркотичні засоби. Очільник МОЗ вважає, що антибіотики також мають відпускатися лише за електронним рецептом.

Наразі до електронної системи здоров’я приєдналися 30,6 млн пацієнтів та понад 4,5 тис. закладів охорони здоров’я. Основне завдання системи - забезпечення максимальної зручності внесення інформації лікарями. МОЗ планує за декілька років повністю позбутися паперового документообігу в медичній сфері.

Стрічка новин