«Ні незаконній забудові впритул до Кадетського!»

Із таким гаслом сьогодні активісти прийшли до забудовника офісу у дворі Кадетського корпусу. Спочатку там погодили будівництво одноповерхової будівлі, а згодом з'явилось ще 3 поверхи. До чого домовились активісти та забудовник – дивіться у сюжеті.

Співвласник фірми «Мальва» Сергій Морозов демонструє документи на будівництво. За його словами, діє згідно з законом. Погоджується, що спочатку тут планував одноповерхівку. Проте згодом передумав. 

- Я замовляю проєкт. Забудовник на будь-якій стадії будівництва може змінити свої наміри.

За словами Сергія Морозова, має дозвіл на будівництво висотою до 15 метрів. Голова громадської організації «Save Poltava» Віктор Трофименко з цим не погоджується. Він теж демонструє документи – листи від міністерства культури та інформаційної політики. 

Віктор Трофименко, голова ГО «Save Poltava»

- Згідно нормативних актів ПМР затверджених і відповідно до законодавства максимальна висотність – 15 метрів. Проте, коли подається історико-містобудівне обгрунтування і проєктна документація, там визначається погодження на певну висотність. Тут у нас стоїть +9 метрів від денної поверхні землі.

Раніше секретар міськради Олександр Шамота звертався до президента України з проханням допомогти прибрати забудову біля Кадетського. Поліція відкрила кримінальне провадження за зверненням Полтавської міської ради. А фахівці мінкульту влітку провели обстеження на місці, по вулиці Соборності, 40, каже Віктор Трофименко. 

- Вимагає наступне: негайно припинити проведення будь-яких будівельних робіт на об’єкті «Реконструкція нежитлових приміщень майстерня з добудовою під нежитлові приміщення громадського призначення з підземним паркінгом по вулиці Соборності, 40, Шевченківський адміністративний район міста Полтави», який виконується у межах центрального історичного ареалу міста Полтава та центральної комплексної зони охорони пам’яток й в безпосередній близькості до пам’ятки архітектури національного значення Кадетський корпус.

Сергій Морозов не вважає листи Мінкульту забороною на будівництво. 

Сергій Морозов, співвласник ПВКФ «Мальва»

- Якби був хоч один припис, рішення суду, я б зупинив все будівництво і не робив би далі. Я розумію, що я роблю, і сьогодні рішення зупинити немає. Те, що каже міністерство культури, я не знаю як забудовник міністерство культури. У мене є ДАБІ, яке дало дозвіл на 4 поверхи.

На питання, чому одразу планував будувати одноповерхівку, а не чотирьох, пан Сергій відповідає: дороге задоволення. 

Сергій Морозов, співвласник ПВКФ «Мальва»

- Тоді не було просто можливості будувати щось більше. Я хотів будувати собі офіс. І сьогодні тут буде офіс моєї компанії. Ми переїдемо із заводу сюди всі. Частину, мабуть, здамо. Ведуться зараз перемовини із однією клінікою дитячою, розміщення тут дитячої клінічної поліклініки.

Активісти взяли у представника фірми документи на вивчення. Пообіцяли згодом зустрітись із журналістами після їх опрацювання.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію