Винайшли незвичайну новорічну гірлянду

Винайшли незвичайну новорічну гірлянду

Наприкінці грудня 1882 року винайшли першу в світі електричну новорічну гірлянду.

Святкові вогники зробив помічник американського винахідника Томаса Едісона - Едвард Джонсон. Це сталося через 3 роки після того, як Едісон винайшов лампочку.

У той час підсвічування ялинок відбувалося за допомогою звичайних воскових свічок. 36-річний винахідник вирішив вдосконалити цю прикрасу. Джонсон замінив свічки на різнокольорові електричні лампочки. Завдяки винаходу кількість пожеж у новорічні свята стала значно меншою.

Винахід складався з 80 білих, червоних та блакитних лампочок, які були не більші за волоський горіх. Вогники запалювалися по черзі з інтервалом в 10 секунд, що створювало яскраве мерехтіння.

Новорічні вогні швидко набирали популярність. Уже 1894 року доньки президента Гровера Клівленда попросили засвітити ялинку "красивими різнокольоровими мерехтливими лампочками замість старих воскових свічок".

Оскільки гірлянда була недешевим задоволенням, не кожен міг придбати її собі. Уже ХХ ст. святкові вогні стали більш доступними. Їх зробили безпечнішими, а для встановлення вже не потрібен був електрик.

1903 року компанія General Electric почала випускати фестони - гірлянда з 8 лампочок у вигляді мініатюрних скляних лампочок у фарфорових гніздах. Така прикраса коштувала $12 за набір з 3 фестонами.

Однак у деяких містах універмаги пропонували взяти гірлянду в оренду за $1,5.

Сьогодні новорічну ялинку неможливо уявити без різнокольорових вогників. Гірлянди є для вулиці та дому, з вилкою для розетки або на батарейках, гірлянда-нитка, гірлянда-завіса тощо. Популярності набирають вогники у вигляді нитки з маленькими світлодіодами. Усередині кожного RGB-світлодіода розташовані одразу 3 кольорових кристали, які розширюють палітру кольорів.

Стрічка новин