Кожен сотий українець працездатного віку – ВІЛ-позитивний

Україна посідає одне з перших місць серед країн Європи за кількістю ВІЛ-позитивних осіб. Кожен сотий громадянин у віці від 15 до 49 років інфікований ВІЛ. Останніми роками захворювання все частіше виявляють і у людей старшого віку. Як можна дізнатися про свій ВІЛ-статус та що робити далі – знає Лідія Дмитрашко.

Кожен сотий українець працездатного віку – ВІЛ-позитивний. Багато хто не знає про свій статус. Дізнатися його можна, зробивши швидке тестування, в тому числі – анонімно.

Юлія Мінстер, завідувачка кабінетами «Довіри» Київського міського центру боротьби зі СНІДом 

- Людина для того, аби отримати вірус імунодефіциту, має щось зробити. Наприклад, зайнятись незахищеним статевим контактом. Другий момент, яка поведінка ще може призвести до інфікуванні ВІЛ, – це вживання ін’єкційних наркотиків, внутрішньовенно.

У жовтні 2020 року в Україні офіційно зареєстровано 1244 нових випадків ВІЛ-інфекції. Лікарі кажуть, ВІЛ старішає, тому перевірятися має не лише молодь.

Юлія Мінстер, завідувачка кабінетами «Довіри» Київського міського центру боротьби зі СНІДом 

- Не забуваємо, що на сьогоднішній день буквально кожна людина, кожна, яка мала хоч один незахищений статевий контакт у своєму житті і не обстежувалась, вона може мати потенційно ВІЛ-інфекцію. У нас є випадки отримання позитивних результатів підтвердження ВІЛ-статусу у віці 80 років.

У Києві з 2016 року діє загальноміська цільова програма фінансування ВІЛ-діагностики, тому тести на виявлення статусу – безкоштовні.

Лідія Дмитрашко, кореспондентка

- Перевіритися на ВІЛ надзвичайно легко: здаєте кров с пальця – за 15 хвилин отримуєте результат.

Перед тестуванням на ВІЛ вас проконсультує психолог та проведе дотестове інформування.

- Вперше обстежуєтесь на ВІЛ інфекцію? 

- Так. Взагалі, що таке ВІЛ інфекція?

Результат швидкого тесту на антитіла виявляє статус особи за три місяці до тестування. Бо антитіла з’являються лише через три місяця після інфікування. 

Юлія Мінстер, завідувачка кабінетами «Довіри» Київського міського центру боротьби зі СНІДом 

- Якщо ВІЛ-інфікований має ВІЛ-інфекцію, але приймає антиретровірусну терапію, у нього заблокований вірус, у нього менше 40 копій в мл крові. Така людина потенційно не несе небезпеки для свого оточення, для своїх індексних партнерів.

Якщо приймати ВІЛ-терапію, хворий не зможе передати інфекцію своєму партнеру. Натомість має усі шанси народити здорову дитину. Аби перевіритися на ВІЛ, фахівці радять звертатися в кабінети довіри або до свого сімейного лікаря.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію