Міфологія виставки «Скіфський звіриний стиль»

Труднощі перекладу. У Національному музеї історії України спробували розшифрувати скіфський звіриний стиль, аби реконструювати прадавні вірування та ритуали. Про феномен скіфського звіриного стилю дізнавалася Лідія Дмитрашко.

Національний музей історії України представив виставку «Скіфський звіриний стиль». Історики намагалися перекласти зашифровані зображення тварин, що залишили скіфи на теренах сучасної України.

Юрій Полідович, науковий співробітник Музею істричних коштовностей

- Скіфами греки називали місцеві народи, які жили в степах. Перш за все, до скіфів відносили 4 групи родів, це за Геродотом, грецьким істориком, який описував ці території. Він називав скіфів царських, які володіють всіма, скіфів кочовиків, які переважно живуть у степах, звідси й назва. А також скіфів-землеробів і скіфів-орачів.

Скіфський звіриний стиль – це зображення в оригінальній художній манері певних тварин чи фантастичних істот або окремих частин їхнього тіла.

Оксана Лефантій, кураторка виставки

- Основна ідея цієї виставки – показати досить доступними словами те, як дослідники інтерпретують зображення тварин. У залежності від того, яка це була тварина: копитна, або хижак, у нього була своя уставлена поза, в якій його і показували. Відповідно, особливістю скіфського звіриного стилю є профільність зображення. Зазвичай тварин зображували не з 4 лапками або ніжками, як характерно для багатьох мистецтв, а, наприклад, тільки з двома.

На виставці представлено 150 експонатів із зібрання музею. На більшості з них зображені коні, олені, леви та пантери.

Любов Клочко, співробітниця Музею істричних коштовностей

- Є речі, які були прикрасами кінської вузди. Крім того, були речі, які нашивали на головні убори, на одяг. Деякі золоті прикраси були накладками на посуд. Дерев’яний найчастіше посуд, який був характерним для скіфської культури.

Образи звіриного стилю мали міфологічну основу. Археологи вважають їх своєрідним «зооморфним кодом».

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію