Сьогодні в Україні відзначають День Святого Миколая

Це – один із найшанованіших святих Православної церкви – чудотворець, заступник бідних, захисник дітей, а також покровитель мандрівників. Його знають в усьому світі не тільки християни, а й представники інших вірувань.

Миколая Чудотворця вважають одним із найближчих до Бога святих. Його шанують християни усіх конфесій і навіть люди інших вірувань. Тим не менше, про його життя відомо не багато. 

Миколай Довганич, прессекретар Полтавської єпархії УПЦ, протоієрей

- Ми знаємо, що він був священнослужителем, був архієпископом Мир Лікійських, жив у 4 столітті і був учасником І Вселенського собору. Він активно відстоював православну віру. І навіть церковне предання говорить, що він дав пощочину Арію за те, що той говорив, що Ісус Христос не є Богом, а є творінням Божим.

Отець Миколай відзначився чистотою життя, за яку мав від Бога дар чудотворення, а також милосердям і благодійністю.

Миколай Довганич, прессекретар Полтавської єпархії УПЦ, протоієрей

- Багато ми знаємо допомоги від святого Миколая морякам. Він допомагає дітям, він допомагає сиротам, нужденним і вдовицям. До нього звертаються майже всі. І це той святий, ікона якого знаходиться майже у кожній домівці нашої країни і я думаю, більшості людей усього світу.

Відомо чимало випадків, коли Святий Миколай конкретно допомагав людям у різних життєвих ситуаціях. Це було за його життя і вже після смерті. А тому ікона цього святого – завжди поруч з Ісусом Христом і Божою Матір'ю. Святий Миколай любив людей, і за це його шанують і понині.

Миколай Довганич, прессекретар Полтавської єпархії УПЦ, протоієрей

- Нехай його молитвами Господь посилає розраду знедоленим, втіху – тим, хто знаходиться у скорботі. Хто має необхідність у якихось матеріальних статках, нехай вони прийдуть у ці святкові дні. І подальші свята різдвяні наповняться радістю, любов’ю, миром і благополуччям. Святителю, отче Миколо, моли Бога за нас.

Стрічка новин