Кременчуцький лісгосп почав продаж новорічних ялинок

Зараз проводяться спеціальні вирубки дерев, які незабаром стануть атрибутами свята. Лісники ж стверджують, що через зміну клімату у нашому регіоні скоро взагалі буде мало сосен і на Новий рік доведеться задовольнятися штучною ялинкою.

Віднедавна у Кременчуцькому лісгоспі почали продавати новорічні красуні. Цього року лісгосп планує вирубати більше 4,5 тис новорічних красунь, які ростуть на спеціальних ділянках під вирубку. Одну з них показує лісничий Петро Бабін. Деревця висаджували під лінією електропередач. А тому вік таких сосен - дуже короткий.

Петро Бабін, лісничий ДП «Кременчуцький лісгосп»

- Ми садимо новорічні ялинки. Протягом 6-7 років ми їх ріжемо, вирубуємо. Тому що, коли воно досягає вище шести метрів – воно шкодить лінії електропередач. І так, без шкоди ми вирощуємо новорічні ялинки.

Інженер із охорони та захисту лісу Олексій Тимошенко продемонстрував і новорічні комплекти, які, крім ялинок, пропонують кременчужанам.

Олексій Тимошенко, інженер з охорони та захисту лісу ДП «Кременчуцький лісгосп»

- Виділена ділянка лісу, на якій проводиться заготівля хворосту ліквідного, із якого у подальшому проводиться виготовлення самих новорічних підставок.

Кожна із придбаних ялинок має обов'язкові атрибути, які свідчать про її законне придбання.

Роман Пащенко, головний лісничий ДП «Кременчуцький лісгосп»

- Ялинки, які заготовляє підприємство, обов’язково мають бірку, яка свідчить про легальність походження ялинки. Якщо виявлено ознаки незаконно здобутої ялинки – раджу звертатися до правоохоронних органів. Ялинка, здобута незаконним шляхом, обкладається штрафом загальною вартістю порядка тисячу гривень.

Втім, уже досить скоро сосенок може суттєво поменшати. Лісники пояснюють, що це пов'язано із зміною клімату, який із кожним роком стає все більш посушливим.

Петро Бабін, лісничий ДП «Кременчуцький лісгосп»

- Усе, що ми садимо з хвої, воно висихає. Так що в останні роки ми садимо березу, дуб, акацію. Це культури, які раніше росли південніше, а зараз, із зміною клімату, переходять до нас. Тому що сосна зовсім не приживається. Так що надалі куплятимемо всі штучні новорічні ялинки і будемо ставити їх.

Стрічка новин