Вишняківський спиртзавод пішов з молотка за рекордною ціною

Сьогодні Полтавщина встановила новий рекорд у приватизації спиртових аукціонів. О 13-ій годині завершилися торги з продажу майна Вишняківського місця провадження діяльності та зберігання спирту Державного підприємства «Укрспирт», що розташований у селі Вишняки Хорольського району. За цей, один з найпривабливіших об’єктів приватизації, змагалися одразу вісім компаній, а стартова ціна у підсумку зросла у понад десять разів. За ходом найуспішнішого наразі аукціону з приватизації спиртових активів: як за рекордною конкуренцією, так і фінальною вартістю об’єкта в Регіональному відділенні Фонду державного майна України по Полтавській та Сумській областях, спостерігали мої колеги Сергій Блавацький та Микита Бідний.

За 11 місяців цього року Регіональним відділенням Фонду державного майна України по Полтавській та Сумській областях через онлайн аукціони у системі Прозорро.Продажі було реалізовано 20 об’єктів державної власності на загальну суму близько 4 мільйонів гривень. Тому можна було зрозуміти деяке хвилювання та цікавість до цих торгів. Чого варта лише стартова ціна – близько 25 мільйонів гривень. Те, що вона зросте в кілька разів, можна було й не сумніватись. Адже Вишняківський спиртзавод, так склалося історично, був одним з провідних підприємств галузі. Найпривабливішим воно є й на старті приватизації. З-поміж інших його вирізняла зручна локація: у центрі України, близькість до траси Київ-Харків та джерел сировини, а це кукурудза і пшениця. Тут є під’їзна залізнична колія. Хоча спирт там вже деякий час не виробляють.

Ірина Шевчук, начальник відділу приватизації Регіонального відділення Фонду державного майна України по Полтавській та Сумській областях

- Привабливість цього об’єкту, що він один з небагатьох, який розташований в центральній частині України, тому що якщо зайти на сайт privatization.gov.ua., то ми побачимо, що дуже багато спиртових заводів на Західній Україні – Львів, Тернопіль, Вінниця, а от у нас – по Полтавській області і знаю, що включений об’єкт по Сумській.

Онлайн торги розпочалися рівно об 11 годині 36 хвилин. На екрані висвітилися вісім невідомих учасників, які подали заявки. Це могли бути як фізичні, так і юридичні особи, як вітчизняні, так і закордонні. А ще – цінову пропозицію, що повинна бути не менше стартової ціни. І одразу дуже неочікувано один з учасників підняв ставку вдесятеро.

- 8 учасників, найбільша цінова пропозиція 234 мільйони. Вже так.

Напружена боротьба тривала протягом півтори години, у три раунди. Ставки поступово зростали до 67, потім від сімдесяти мільйонів гривень. У третьому раунді визначилися два беззаперечних лідери: Фермерське господарство «ФАВОРИТ-АГРО ПЛЮС» та ТОВ «РесурсПромЗахід», і останнє випередило конкурента лише на 13 гривень.

Дмитро Михайленко, в.о. начальника Регіонального відділення Фонду державного майна України по Полтавській та Сумській областях

- У переможця аукціону є 5 днів, щоб підписати протокол результатів, після цього в місячний термін ми повинні підписати договір купівлі-продажу, і протягом місяця відбувається проплата. У випадку несплати протягом першого місяця зі штрафними санкціями в розмірі 5% є ще місяць, щоб виконати умови договору. Тому ми вважаємо, що наступного року державний бюджет має можливість наповнитися на 234 млн. 13 гривень.

У разі відмови від лоту переможець аукціону повинен буде сплатити до бюджету вартість гарантійного внеску – понад 2 мільйона гривень. Після цього право на придбання об‘єкта переходить до учасника, який завершив аукціон на другому місці. 

Дмитро Михайленко, в.о. начальника Регіонального відділення Фонду державного майна України по Полтавській та Сумській областях

- Абсолютно прозора процедура, всі бажаючі могли прийняти участь. Авансовий внесок становив 10% від початкової вартості, а це 2 млн. 243 тис. гр. Тому у разі відмови ці гроші надійдуть до держбюджету. В будь-якому разі ми бачимо, що на сьогодні держбюджет потенційно наповниться на визначені суми.

Тож новий власник отримає, зокрема, спиртосклад, бродильний цех, виробничу лабораторію і будівлю браго ректифікації. Перелік майна, яке було виставлено на продаж, налічує 642 найменування, серед яких – будівлі, обладнання, рухоме та інше майно. А наступного тижня 21 грудня з молотка піде 166 одиниць окремого майна Вишняківського спиртзаводу у Кременчуці. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію