Лікування хворих на COVID-19 має бути безкоштовним

Якщо з пацієнта вимагають гроші чи просять оплатити ліки, що включено до протоколу лікування, – це неправомірно і є підставою звернутися з офіційною скаргою на сайт НСЗУ або за телефоном контакт-центру. Про це повідомила під час брифінгу представниця пресцентру НСЗУ Христина Петрик. Загалом за допомогу пацієнтам з COVID-19 та підозрою на нього з квітня цього року НСЗУ виплатила 11,4 млрд грн. Деталі – у сюжеті.

Медична допомога пацієнтам з COVID-19 та з підозрою на нього у стаціонарі, включно з ліками, є безоплатною. За це платить Національна служба здоров’я України. Лікарня, яка має має договір з НСЗУ на стаціонарне лікування пацієнтів з коронавірусом, отримала гроші, щоб купити все необхідне для допомоги пацієнту. 

Христина Петрик, представниця НСЗУ 

- Держава повністю оплачує допомогу тим пацієнтам, які лікуються від COVID-19 у стаціонарах лікарень. Також безоплатне для пацієнтів взяття мобільними бригадами матеріалів для тестування. В тариф на оплату послуг мобільних бригад включено виїзд мобільної бригади до пацієнта, здійснення забору матеріалу для тестування методом ПЛР та доставку цього матеріалу в лабораторію. Сам тест також безоплатний.

Якщо з пацієнта вимагають гроші чи просять оплатити ліки, які входять у затверджений МОЗ протокол лікування, – це неправомірно, зазначає Христина Петрик. 

До безоплатного пакету послуг з лікування пацієнтів з COVID-19 у медзакладах входить:

- тестування на COVID-19, 

- лабораторні та інструментальні дослідження, 

- медична допомога відповідно до галузевих стандартів, 

- киснева підтримка, 

- інтенсивна терапія та підключення до ШВЛ або ЕКМО за необхідності, 

- медикаментозна терапія та знеболення за потреби та консультації лікарів інших спеціальностей.

НСЗУ також оплачує за спеціальним пакетом послуги екстреної медичної допомоги для пацієнтів з підозрою або підтвердженим коронавірусом. 

Загалом за допомогу пацієнтам з COVID-19 та підозрою на нього з квітня цього року НСЗУ виплатила 11,4 млрд грн. Зокрема, 456 закладів, які лікують пацієнтів у стаціонарі, отримали понад 7 млрд грн, 25 центрів екстреної медичної допомоги отримали 4 млрд грн, у 940 медичних закладах створено мобільні бригади, які беруть матеріал для тестування. За цю послугу НСЗУ виплатила їм 317 млн грн.

Христина Петрик, представниця НСЗУ 

- Витрати на ліки в середньому на одного пацієнта оплачуються НСЗУ із розрахунку від близько 500 грн за один день лікування пацієнта у легкому стані до понад 5 тис. грн за один день лікування пацієнта в умовах інтенсивної терапії.

Перелік лікарень, які лікують пацієнтів з коронавірусом у стаціонарі, постійно розширюється. Кількість госпіталізованих пацієнтів у листопаді зросла на 25% порівняно з жовтнем цього року. 

Загалом, у листопаді в Україні виявили 349 тисячі нових випадків захворювання на COVID-19. Ці показники наближені до кількості випадків, зафіксованих за увесь час пандемії у нашій країні, – 395 тисяч випадків.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію