Як обрати новорічне дерево

Перед першим святом різдвяно-новорічного циклу, Днем святого Миколая, люди починають прикрашати оселі. Купують хвойні дерева. Полтавське лісництво їх продає у своєму фірмовому магазині вздовж траси Київ-Харків. Як обрати ялинку, аби вона простояла всі новорічні свята, розповість Аліна Боровик.

Аліна Боровик, кореспондентка

- У Полтаві випав сніг. А це означає для багатьох, що саме час іти купувати ялинку. Так багато зелених красунь пропонують. Проте, як обрати ту, яка не осипеться завчасно та прослужить довго?

Продавці кажуть, якщо дерево свіжозрубане – це видно одразу. Воно одного кольору, гілочки не жовтіють. Скільки протримається окраса з лісу в оселі, залежить і від того, як з нею поводитись. 

Олена Соловей, продавчиня 

- Секрети – пісочок, відерце і ставити. Або поряд, щоб було зволожувати.

Аліна Боровик, кореспондентка 

- Якщо ялинка підмерзла, то відразу ставити її у квартиру не радять. Продавці кажуть: треба поставити або на балконі, або у якомусь прохолодному місці, щоб вона адаптувалась поступово.

При купівлі новорічному дереву чіпляють штрихкод і відповідні маркування. Кожна ялинка й сосна мають бути внесеними до державного реєстру обліку деревини, щоб уникнути незаконної вирубки лісів в Україні. 

Олена Соловей, продавчиня 

- Кожна бірочка ставиться на ялинку. Ця ялиночка якісна, з лісу нашого Полтавського лісгоспу.

Сім’я Хвостиків щойно придбала новорічне дерево. Кажуть, особливих критеріїв вибору не мали. Головне, щоб було красивим та пишним. 

Руслан Хвостик, покупець 

- Сьогодні синочка відводив у садочок. Зранку йшов сніг. Андрійко сказав, що скоро прийде Миколай. А ялинки немає. Тому сьогодні я вирішив терміново купити ялинку.

Оксана Хвостик, покупчиня 

- Зазвичай всі наші новорічні свята проходять у кругу сім’ї. Це з батьками. Готуємось. Подарунки. Святковий настрій.

У фірмовому магазині Полтавського лісгоспу «Лісовичок» дерева до метра коштують 63 гривні, від метра до півтора – 84 гривні, від двох метрів – 120 гривень. 

Олена Соловей, продавчиня 

- Сьогодні десь продала ялинок 60. У середньому у нас виходе 80, якщо завозять вчасно, 100, 110 у день.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію