Птахів із Полтавського Дендропарку відправили на зимівлю до Ковалівки

Тиждень тому 13 декоративних водоплавних птахів із Полтавського Дендропарку перевезли на місце зимівлі – в екопарк «Ковалівка». Там вони пройшли карантинний період і вже готові до зими. Наша кореспондентка Євгенія Манич дізнавалась, як живуть птахи у новій домівці.

Нарешті відправили на зимівлю мешканців озера в Полтавському Дендропарку – лебедів та качок. Багато хто з полтавців обурювався тим, що птахів не переселяють на зимівлю в інше місце. Втім, як говорять працівники парку, птахи пристосовані до таких погодних умов і низька температура води їм не шкодить.

Віктор Сегеда, працівник Дендропарку 

- Ми вирішили перестрахуватися трохи, вирішили, що їх треба забирати в екопарк «Ковалівка», де є умови, де є приміщення, де є вольєри, де є ветеринар, який буде слідкувати за ними. І є люди, які займаються годуванням, обстежують і дивляться за ними. Ми вирішили їх вивести зараз.

Спільними зусиллями співробітників Дендропарку та рятувальників птахів вдалося спіймати для транспортування в Ковалівку, де вони й будуть зимувати. Долучилися до їх вилову та перевезення і небайдужі люди, серед них – Оксана Деркач. Вона вже 6 років піклується про птахів, шукає для них корм.

Оксана Деркач, приватний підприємець 

- Звичайно, коли наступає зима, то ми шукаємо для них корм. Ну шукаємо, це так образно. Тому що людей, які хочуть допомогти, дуже багато, є дуже багато знайомих аграріїв. Ми заготовляємо кукурудзу. Люди пишуть у фейсбук, телефонують. Дехто, хто вже привозив, запитує, чи потрібна кукурудза. Тому у цьому році так само.

Після транспортування до нового житла усі птахи проходять період карантину. І після його завершення вони повністю готові до зими.

Іван Дігтяр, головний ветеринарний лікар екопарку «Ковалівка»

- Зараз вони проходять процедуру карантинування, отримують годівлю, відповідно до видових потреб, видових особливостей. Після процедури карантинування піддані специфічним ветеринарно-профілактичним обробкам і до теплої пори року будуть знаходитись у нас на перетримці.

В попередні роки птахів на зимівлю теж відвозили до Ковалівки. А повертали назад до парку за 4 місяці, коли підвищувалася температура та на ставку розтавала крига.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію