У Києві на Майдані продовжують мітингувати ФОПи

Вони не залишають площу третю добу та навіть ночують під відкритим небом. Підприємці кажуть, що не підуть, поки влада не виконає їхні умови. Як розвивалися події сьогодні, знає Лідія Дмитрашко.

Сутички на Майдані між підприємцями та правоохоронцями відбуваються вже третій день. ФОПівці розповідають, поліція забрала в них намети та пенопласт, тепер мітингувальникам нема на чому спати. 

Максим, учасник акції Save ФОП на Майдані

- Правоохоронці потягли накриття якесь. Вони постійно щось викрадають, отбирають, теплі речі, пінопласт, те, що людям потрібно, щоб зігрітися вночі.

Деякі мітингувальники днюють і ночують на Майдані. Попри фізичну втому, йти звідси не збираються.

Вікторія, учасниця акції Save ФОП на Майдані

- Тут стояти дуже важко. Я вчора до 23 години простояла - 13 годин на ногах, в мене, вибачте, здоров'я ніякого не вистачить. Люди приїжджають із якимись речами, привозять нам допомогу, привозять нам продукти.

Ірина, учасниця акції Save ФОП на Майдані

- Саме головне, що в нас вночі немає туалету. Якщо чоловіки ще можуть кудись забігти, то жінкам немає куди сходить. Це сама головна проблема. І нас не пускають. У нас є свої туалети, які ми проплатили, але правоохоронці сюди не пускають з цими туалетами. У нас забрали тенти, ми не можемо накрити навіть продукти.

Аби можна було хоч трошки зігрітись, підприємці власноруч влаштували імпровізовану кухню. Тут відігріваються чаєм та канапками.

В Раді ж сьогодні зібрали 150 підписів, аби розглянути законопроєкти, що вимагають ФОПівці, на позачерговому засіданні.

Віктор, учасник акції Save ФОП на Майдані

- Ми не проти касових апаратів. У мене самого він вже стоїть 3 роки. Але не плутайте це з фіскальною машиною. Вона буде породжувати корупцію. Я буду вимушений давати комусь гроші-хабарі. Щоб просто працювати, щоб не закритися, не поїхати в Європу працювати.

Акція Save ФОП – безстрокова. Підприємці вимагають залишити їх на спрощеній системі оподаткування та не запроваджувати локдаун в січні. 

Стрічка новин