Як не спалити ялинку та не закоротити дроти?

У період свят зростає кількість пожеж: українці не дотримуються правил використання піротехнічних виробів та гірлянд. Для того, щоб новорічні свята пройшли безпечно та без надзвичайних подій, необхідно дотримуватись елементарних правил пожежної безпеки. Про новорічні поради від рятувальників розповість Анна Ружін.

Олександр Чекригін, заступник начальника Управління пожежної безпеки ДСНС України 

- Якщо взяти статистику за минулий рік, то в період різдвяних свят значно зростає кількість пожеж, спричинених неправильною експлуатацією піротехнічних виробів та електрогірлянд низької якості, або ж взагалі несертифікованих. Так впродовж трьох місяців зимового періоду 2019-2020 року внаслідок необережного поводження з піротехнічними виробами виникло 18 пожеж, з яких 11 сталися в ніч від 31 грудня на 1 січня 2020 року. Тож новорічна ніч була жарка.

Щоб цьогорічні свята пройшли безпечно, спеціалісти радять дотримуватись таких правил під час встановлення новорічної ялинки:

- Ялинка має бути встановлена на стійкій основі, забороняється її встановлювати у проходах, біля виходів, на шляхах евакуації людей;

- Мінімальна відстань від ялинки до опалювальних пристроїв та телевізорів - 1 м;

- Прикрашайте ялинку тільки електричними гірляндами промислового виробництва за умови наявності паспорта або сертифіката відповідності;

- Гірлянди потрібно закріплювати надійно;

- Не прикрашайте новорічне деревце ватою, папером, марлею, целюлоїдними іграшками та свічками;

- Хвою, яка пообсипалася з ялинки, треба одразу прибирати – вона, як порох, може спалахнути від будь-якої іскри;

- В приміщенні, де встановлено ялинку, категорично заборонено запалювати бенгальські вогні.

Насамкінець вогнеборці практично продемонстрували, як недотримання простих порад може призвести до пожежі. Фіксували на простих варіантах, за яких на ялинці згорають паперові прикраси та «дощик». А для тих, хто все ж таки не уявляє святкування Нового року без феєрверків, показали, як правильно встановлювати салютну установку та як її підпалювати. 

- Після того, як ви вийшли уже на вулицю, вибрали собі безпечне місце, то на рівній підлозі потрібно її установити. І бажано її закріпити, щоб вона нікуди не посунулася. Підпалювати її ні в якому разі не нахиляємося. Адже минулоріч була прикра ситуація, коли людина нахилилася. Тож підпалюємо і відходимо на безпечну відстань.

Тож, рятувальники сподіваються, що новорічні свята пройдуть безпечно та з мінімальною кількістю надзвичайних подій. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію