Колишнім в’язням допомагають реабілітуватися на волі

На Полтавщині Центр пробації допомагає колишнім засудженим адаптуватися після відбуття покарання. Нині він бере участь у новому проєкті, який передбачає сприяння швидкій адаптації тих, хто нещодавно вийшов на волю. Як нині складається доля колишнього в’язня Божковської виправної колонії №16 Олександра, з’ясовував Анатолій Васевич.

Ще відбуваючи покарання у Божковській виправній колонії №16, Олександр усвідомив, що необхідно змінювати своє життя. Про це розповіли в адміністрації установи. А відтак, йому одному із перших запропонували взяти участь у проєкті адаптації звільнених з місць позбавлення волі. Відбувши покарання, Олександр одразу завітав до Центру пробації.

Надія Дрозд, старший інспектор Полтавського районного відділу ДУ «Центр пробації» у Полтавській області

- Запропоновано з’явитися до органу пробації. На даний час Олександр з’явився. Перенаправлено його до працівників пробації по територіальності задля вирішення потреб, які мінімізують скоєння повторного кримінального правопорушення.

Цей пілотний проєкт допомагає Олександру вирішити основні життєві проблеми, які виникають після відбуття покарання.

Євген Тимченко, інспектор Київського районного відділу філії ДУ «Центр пробації» у Полтавській області

- Служба пробації може посприяти йому у вирішенні соціальних проблем, таких як, можливо, отримання документів, вирішення проблемних питань, пов’язаних з житлом, з працевлаштуванням.

У Центрі пробації Олександр поспілкувався і з фахівцем обласного центру зайнятості. Йому пообіцяли допомогти скласти резюме та підшукати підходящу роботу.

Надія Максименко, провідний фахівець Полтавського обласного центру зайнятості

- Державна служба зайнятості надає соціальні послуги громадянам, які звернулися з питань працевлаштування. Тобто, це можуть бути особи, які шукають роботу і особи в тому числі, які звільнені після відбуття покарань.

Одразу після звільнення у Олександра виникли проблеми з житлом. Тому центр пробації зорієнтував його у благодійну організацію «Світло надії». 

Анатолій Васевич, кореспондент

- Звільнившись з місць позбавлення волі, Олександр тимчасово оселився тут: в центрі адаптації для бездомних осіб та звільнених з місць позбавлення волі. Зараз ми подивимося, в яких умовах він живе.

Максим Жмудь, соцпрацівник, адміністратор Центру адаптації БО «Світло надії»

- До нас звернувся клієнт Олександр, який був звільнений з  Божковської виправної колонії №16, і йому були надані послуги ночівлі, харчування, соціально-побутові. Він був поселений до чоловічої нічліжної кімнати.

Олександр, звільнився з місць позбавлення волі 

- Надали житло, ось кімната моя, сплю тут. Телевізор є, кухня, як би приготувати собі поїсти. Ну а так їсти дають, можна приготувати щось і собі. Душ є, туалет, все представлено. Загалом житло влаштовує.

Колишніх в’язнів не тільки координують у питаннях пошуку роботи та відновлення документів. Важливим етапом адаптації є пошук нових знайомих та друзів.

Наталія Мякота, волонтерка Центру пробації

- У нас є групи самопомочі. Групи називаються «Coffee house». Там збираються люди, там знаходять підтримку, розуміння, тобто, знаходять нових друзів, нові спільноти. Я порекомендувала Олександру ці групи, де він може знайти підтримку і розуміння, де буде провести час, так як у нього немає зараз друзів.

Проєкт передбачає залучення громадських і державних організацій. У ньому беруть участь ще 10 засуджених, які нині відбувають покарання у Божковській колонії.

Надія Дрозд, старший інспектор Полтавського районного відділу ДУ «Центр пробації» у Полтавській області

- У рамках пілоту продовжується робота із засудженими, які ще перебувають в установі виконання покарань. Проводяться роботи згідно складеного індивідуального плану роботи.

Олександр переконує: завдяки такій підтримці він значно швидше пристосується до звичного життя. Вірить, що цей проєкт допоможе не тільки йому, а і багатьом іншим реабілітуватися після відбуття покарання.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію