Виставка «Динозаври морських глибин» завітала до Києва

Могутні та загадкові. До Києва завітала інтерактивна виставка аргентинського палеонтолога, що представив морських динозаврів та рептилій. Монстри мають автентичний вигляд, відтворюють природні рухи та звуки. Первісний морський світ вже побачила наша київська журналістка Лідія Дмитрашко.

Лідія Дмитрашко, журналістка

- Побачити гігантських морських рептилій, що жили на нащій планеті мільйони років тому, можна на виставці, що завітала до Києва. Ось 14-ти метровий еласмозавр, він існував на нащій планеті 80 мільйонів років тому.

На виставці «Динозаври морських глибин» представлено десятки реалістичних експонатів, що відтворюють природні рухи тіла та навіть «дихають». 

Олександра Науменко, кураторка виставки «Динозаври морських глибин»

- Їх текстура, їх зовнішній вигляд, зуби максимально наближені до натуральних, до реалістичних. Методика аніматроніки дозволяє експонатам рухатися. Вони рухають головою, щелепою, ластами. Так само вони видають звуки. Як ми можемо почути, тут є звуки тварин - цих істот, і чайки, морська атмосфера.

Більшість представлених істот вимерли разом з динозаврами. Але є і родичі сучасних морських створінь: акули та крокодили.

Максим Головченко, гід виставки «Динозаври морських глибин»

- Пурозавр є найбільшим в історії, на світі, як завгодно можна сказати, хижаком. Тому що його сила прикусу дорівнює 7000 кілограм. Це в 2 рази, більше ніж сила, як раніше вважалося, найбільшого хижака планети тиранозавра Рекса.

Виставка була створена у 2015 році аргентинським палеонтологом. Багато подорожувала країнами Південної Америки і нарешті завітала до України. Тут її вже оцінили перші відвідувачі.

- Із плавучих динозаврів хто тобі найбільше подобається? 

- Мені подобіється пластеозавр, самий великий!

Анна, відвідувачка виставки 

- Книжка не показує масштабів і деталей, які є ці динозаври. Я думаю, для дітей це дуже корисно – побачити на власні очі, як воно було, тому що дуже багато дітей захоплюються динозаврами.

Ельвіра, відвідувачка виставки 

- Ну дуже сподобалося! Просто у нас дитина з 3 років любить динозаврів. Поетому все, що пов'язано з динозаврами, ми ходимо!

- Ну мені сподобався крокодил, акула і китова акула. Ще там якась велика.

На виставці діють інтерактивна зона розкопок та кінотеатру. Також можна скористатися аудіогідом. У Києві «Динозаври морських глибин» будуть усю зиму.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію