За добу в Україні госпіталізували рекордну кількість хворих на коронавірус

Про це повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов. Рекордна кількість сягнула 3242 пацієнта. Як працюють медпрацівники зі складними випадками у Полтаві – дивіться у нашому сюжеті. Знімальна група нашого каналу побувала у реанімаційному відділенні 5-ї міської клінічної лікарні.

Перед тим, як зайти у так звану «брудну зону», медпрацівники одягають одноразові захисні костюми, дві пари рукавичок та щиток на обличчя. Все це повинно повністю покривати тіло.

Директорка Департаменту охорони здоров’я Полтавської міської ради спілкується з медсестрами та лікарями про тривалість роботи безпосередньо з хворими на коронавірус. 

- Трішки звикли, але все одно важко. - Скільки ви уже у цьому режимі працюєте? - 3 місяці, це уже буде 4. Ми можемо зайти на 2 години, можемо на 5 годин, у залежності від того, наскільки потребують хворі.

Наразі у реанімаційному відділенні, за словами працівників лікарні, є 27 апаратів ШВЛ. У цій палаті пацієнти підключені до такого апарату.  

Вікторія Лоза, директорка Департаменту охорони здоров’я Полтавської МР

- Якщо є потреба, сюди підставляються ще апаратура, кладуться люди. Це тут у нас на 2-3 ліжка. Є такі, де 4, наприклад, точки підключення кисню, і там заїжджають туди ліжка, ставиться апаратура, мобільно. Дивлячись, яка є потреба.

Загалом у реанімаційному відділенні перебувають і пацієнти, яких поступово відучують від кисневої підтримки. 

Вікторія Лоза, директорка Департаменту охорони здоров’я Полтавської МР

- У нас є такі пацієнти, які, наприклад, потрапляють у терапевтичне відділення, ті, які середньої тяжкості. Вони тяжчають, їх стан. Якщо вони уже переводяться у це відділення, то вони більш інтенсивної терапії потребують, потім, коли етап, що у них стає покращення, то вони також на кисневій підтримці на апаратах Боброва.

Це один з пацієнтів, який потрапив до реанімаційного відділення у край важкому стані. Приймали його із сатурацією на рівні 63. Зараз йому краще, чоловіка перевели на підтримку апаратом Боброва.

- Уже можу дихати повітрям.

На виході з «брудної зони» медпрацівники знімають захисний костюм та обробляють руки і обличчя антисептичними засобами. Після йдуть приймати душ. Діляться, у такому одязі спекотно. Одноразові захисні костюми та ліки зберігаються у «чистій зоні» у кількох складах. 

Ольга Зленко, в.о. завідувачки реанімаційного відділення 5-ї МКЛ 

- Ліжкомісць розраховано 23-25 у залежності від того, чи потребує хворий СІПАПу, штучної вентиляції, або апарату Боброва, кисневої підтримки. Зараз, на даний момент, знаходиться 13 хворих у відділенні, з них 7 хворих знаходиться на СІПАПі. Було відділення заповнено на 100%, звісно, неодноразово. Добре, що у цей час ніхто більше не поступав. Нікому не відмовляли у госпіталізації.

Зараз на подвір’ї лікарні наповнюють газифікатор місткістю 1 тонна. Цим займаються щодня. Лікарня відмовилась від газових балонів і повністю перевели всі кисневі системи на скраплений газ, розповідає директор лікарні.

В'ячеслав Томенко, директор 5-ї МКЛ 

- Пацієнтам, які знаходяться на апаратах ШВЛ, потрібні дуже високі потоки кисню. Забезпечити газом – це нереально. Тому ця система працює, ми уже другий місяць на ній працюємо. Практично ніяких проблем немає. Одночасно ми у терапевтичному і неврологічному відділенні встановили криоциліндри. Принцип – той самий. Тільки у них менша місткість. По 200 літрів. Він заміняє теж 60 балонів газу.

5-та міська клінічна лікарня повністю обладнана для лікування хворих на коронавірус. Пацієнтів розміщують у всіх відділеннях. Загалом лікарня розрахована на 80 ліжкомісць. 

Стрічка новин