Як отримати 8 тисяч гривень компенсації під час локдауну?

А головне, хто має право подавати заявку і куди. Такі питання хвилюють чи не кожного другого, хто втратить роботу на період локдауну. У перший день подачі заявок, 14 грудня, на порталі «Дія» зареєстровано 33 тисячі заявок на одноразову грошову допомогу для ФОПів та найманих працівників. Яка ситуація наразі у Полтаві і що думають підприємці – у сюжеті Анни Ружін.

Ольга Денисовець – адміністраторка закладу громадського харчування. Дівчина розповідає: карантин їх торкнувся, клієнтів стало значно менше. А карантин вихідного дня ще більше завдав збитків. Про майбутній локдаун знають та підтримку Уряду з компенсацією – теж. Подавати заявки будуть, але до кінця не вірять, чи отримають допомогу.

Ольга Денисовець, адміністраторка закладу громадського харчування

- Звісно, будем пробувати її отримувати, але однією найголовнішою умовою буде те, щоб усі податки були сплачені своєчасно. У нас по деяким підприємствам, якщо пояснювати, сплачено все вчасно, а по деяких, де не вистачає коштів на утримання ресторану, є нюанси, що податки сплачені несвоєчасн,о і хто несвоєчасно сплачені податки, той не зможе отримати допомогу. І працівники, звісно, також. 

Зареєструватися потрібно в додатку «Дія», там і залишити заявку. Результати отримає кожен на пошту. 

Допомогу можуть отримати:

1. Наймані працівники юридичних осіб або ФОП, якщо:

- їх основний КВЕД належить до тих, стосовно яких вживають карантинні обмеження;

- організація, у якій ви працюєте, нарахувала ЄСВ за ІІІ квартал 2020 року;

- середня заробітна плата найманого працівника не перевищує 30 тис. грн на місяць за ІІІ квартал;

- найманий працівник не працює за сумісництвом в організації.

2. ФОП, якщо:

- на 31.10.2020 основний КВЕД віднесено до переліку тих, стосовно яких вживають карантинні обмеження;

- здійснює діяльність понад 3 місяці;

- сплатив ЄСВ не менше, ніж за три місяці у 2020 році;

- якщо Ви не є ФОПом та найманим працівником одночасно.

Детальна інформація – на сайті. Якщо ви – зареєстрований користувач додатку, то, зайшовши у розділ «Послуги», можна побачити: маєте право на матеріальну допомогу, чи ні.

Олексій Вискуб, перший заступник міністра цифрової трансформації 

- Подання заяви на отримання одноразової матеріальної допомоги можна до 31 грудня. Тому всі українці, які мають право на отримання такої допомоги, точно зможуть скористатися цим сервісом. Послуга доступна на порталі та у застосунку. Є прохання не гадати, що це лише один день, а то наразі, дійсно, шквал. Можу навести такі цифри, що у нас було навіть 1000 заявників на одну секунду.

Скористалися становищем безробітніх і шахраї, почавши розміщувати свої спеціальні посилання. 

У Фейсбуці Національна поліція України пише: 

Кіберполіція застерігає від шахрайства під виглядом державних виплат

Зловмисники в мережі Інтернет виманюють гроші у громадян під виглядом надання державних компенсаційних виплат. З початку грудня 2020 року до кіберполіції надійшло вже близько 100 звернень потерпілих від таких схем.

Зазвичай правопорушники розміщують відео, де Президент України розповідає про виплату матеріальної допомоги підприємцям у розмірі 8 тисяч гривень. В описі до відео шахраї розміщують посилання на ресурс, де ніби-то можна подати заявку на отримання виплати. При цьому автори відео стверджують, що таку матеріальну допомогу може отримати кожен.

На сторінці за посиланням громадянам пропонується ввести персональні дані та номер банківської картки для зарахування грошей. Однак у подальшому шахраї просять сплатити послуги юриста за оформлення заяви, отримання електронного підпису, проходження ідентифікації тощо.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію