На Полтавщині відкрили сучасну поліцейську станцію

У Ромоданівській ОТГ вона з'явилась у рамках пілотного проєкту «Поліцейський офіцер громади». До зони обслуговування офіцера громади входять селище Ромодан і 3 села Миргородського району: Конюшеве, Сотницьке й Шарківщина, а також 3 села Лубенського району – Новооріхівка, Величківка та Ромодан. 

Ромоданівську ОТГ обслуговує старший лейтенант поліції Павло Лубенець, який пройшов конкурсний відбір та підготовку за спеціальною програмою. У розпорядженні поліцейського – позашляховик, споряджений відеореєстратором, набором необхідних інструментів, бензопилою, пневматичними ножицями, тросом та зарядним пусковим пристроєм. А також планшет з доступом до електронних баз даних Національної поліції та боді-камера.

Павло Лубенець, поліцейський офіцер Ромаданівської ОТГ

- Зареєструвався на конкурсі «Поліцейський офіцер громади» і успішно пройшов вступні іспити та навчався в Дніпропетровському державному університеті, де проходило навчання на поліцейського громади. І проводилося там навчання близько 2,5 місяців.

Ромоданівська ОТГ, в якій відсьогодні працюватиме нова поліцейська станція, об’єднала Ромоданівську селищну та Новооріхівську сільську ради. Територіальна громада налічує понад 6 200 жителів, більше ніж 2 300 з яких мешкають у Лубенському районі. Це все тепер – у підпорядкуванні Павла. 

Олександр Верещака, голова Ромоданівської ОТГ

- Людина молода, зрозуміло, що її потрібно націлювати. І обласне, і районне управління поліції, і ми як громада будемо надавати допомогу і побачимо від цього лише позитивні результати.

Станція у селищі Ромодан – третя після Великобудищанської та Петрово-Роменської ОТГ Гадяцького району, на території яких правопорядок підтримує поліцейський офіцер громади. Перші пілотні станції «запустили» у жовтні 2020 року.

Основна мета проєкту – забезпечити кожну об'єднану територіальну громаду України фаховим офіцером, який слідкуватиме за порядком та безпекою. 

Максим Ахрамєєв, заступник начальника поліції Полтавщини

- Це дуже важливий проєкт для Національної поліції і необхідний для кожної громади України. Потрібно, щоб кожна громада відчувала себе в безпеці.

Нагадаємо, проєкт «Поліцейський офіцер громади» офіційно стартував 29 травня 2019 року. Офіцери громад на даний час працюють у шести регіонах України: в Дніпропетровській, Черкаській, Хмельницькій, Волинській, Рівненській та Харківській областях.

Стати поліцейськими офіцерами громади можуть тільки чинні поліцейські, які пройшли конкурсний добір та навчання за спеціальною програмою, розробленою спільно з іноземними експертами та адаптованою під потреби сільської місцевості.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію