Вчені виявили мікропластик у плаценті людини

Вчені виявили мікропластик у плаценті людини

Пластик був знайдений як в материнських тканинах, так і з боку плоду.

Італійські вчені заявили про те, що їм вдалося виявити мікропластик у плаценті людини. При цьому, частинки пластика були знайдені як з боку матері, так і з боку плоду. Раніше такий вид забруднення зустрічали тільки в шлунково-кишковому тракті людини, повідомляє Дзеркало Тижня з посиланням на Naked science.

Мікропластик - частинки пластику розміром не більше п'яти міліметрів. Він утворюється в результаті розкладання більших пластикових відходів, але іноді виробляється в такому вигляді відразу. Накопичення подібних частинок в живих організмах і харчових продуктах - одна з головних екологічних проблем сучасного світу. Ці гранули сприймаються організмом як чужорідні і можуть викликати алергічні або запальні реакції.

У ході дослідження вчені вирішили перевірити, чи може пластик потрапляти в плаценту і накопичуватися в цьому органі. Добровольцями виступили шість жінок, які погодилися віддати свій біоматеріал для досліджень.

Для чистоти експерименту пологи проходили таким чином, щоб уникнути будь-якого контакту з елементами пластику. Наприклад, акушери користувалися бавовняними рукавичками, а пуповину перерізали металевими ножицями.

Відразу після пологів і відділення плацент ці органи розрізали на дрібні шматочки і ділили на три частини (тканини з боку дитини, тканини породіллі і безпосередньо навколоплідна оболонка). Зразки біоматеріалів вчені досліджували за допомогою рамановської мікроспектроскопіі - методу, який дозволяє визначити молекулярний склад речовини за спектром її випромінювання під впливом лазерних променів.

У результаті мікропластик знайшли в чотирьох з шести плацент, у всіх їхніх частинах - як материнських, так і дитячих. Всього виявили 12 частинок, три з яких виявилися поліпропіленом, а від інших вдалося визначити лише супутні барвники-пігменти. Варто відзначити, що вчені аналізували невеликі фрагменти плаценти, всього 23 грами, при загальній вазі приблизно 600 грамів. Це означає, що зміст мікропластіка може бути набагато більшим.

Стрічка новин