В Україні зменшилася кількість хворих на COVID-19

В Україні за минулий тиждень значно зменшилася кількість хворих на COVID-19, госпіталізованих хворих на коронавірусну хворобу, а також було проведено менше тестувань методом ПЛР на визначення COVID-19. Про це повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов. Про боротьбу із поширенням коронавірусної інфекції в Україні та на Полтавщині дивіться у наступному сюжеті.

За минулий тиждень в Україні виявлено 78 719 нових випадків захворювання на коронавірусну хворобу, тоді як позаминулого – 89 322. Здійснили – 244 391 тестування методом ПЛР проти 279 189 досліджень тижнем раніше. Зараз у лікарнях перебуває 27 393 пацієнти, тоді як тижнем раніше – 28 163. Міністр пояснив, що суттєве зменшення тестувань на COVID-19 відбулося через зменшення звернень щодо тестування людей з ознаками коронавірусної хвороби. Та розповів про заміну алгоритму дій для тестування.

Максим Степанов, міністр охорони здоров’я України

- Ми змінили підходи до тестування, зараз у нас протестувати необхідно усіх людей, у яких є ознаки респіраторного захворювання. Також ми додали експрес-тест, тести на антиген, якими теж потрібно тестувати людей.

Очільник міністерства наголосив: зменшення кількості госпіталізацій хворих з коронавірусною хворобою відбулося завдяки протиепідемічним обмеженням, в тому числі – карантину вихідного дня. На Полтавщині останнім часом також зменшується кількість хворих на COVID-19. 

Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА 

- На сьогодні у стаціонарі знаходиться 560 чоловік. Це у яких є ковід, і кількість підозр на ковід сьогодні – 361. В блоках інтенсивної терапії – 78 пацієнтів, і до апарату ШВЛ сьогодні підключено 36 пацієнтів.

Зараз в області відпрацьована мережа із 27 лікарняних закладів, які надають медичну допомогу хворим на COVID-19 із загальною кількістю 2151 ліжкомісць, а 1563 ліжка забезпечені централізованою подачею кисню.

Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА

- Сьогодні 25% зайнято пацієнтами ковідними і вцілому 42,5% зайнято ліжок. Це ми маємо таку тенденцію, яка є на сьогодні.

Очільник міністерства нагадав українцям про правила протиепідемічної безпеки. Дотримуйтесь дистанції, носіть маски у громадських місцях та мийте руки.

Стрічка новин