У Полтаві поклали квіти до пам’ятного знаку жертвам Чорнобильської катастрофи

День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в Україні відзначають 14 грудня. Ця дата затверджена Указом Президента України ще 10 листопада 2006 року. Нині на Полтавщині проживає 9237 учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Подробиці – далі у сюжеті.

Збираються біля пам'ятного знаку на честь Чорнобильської трагедії. Людей небагато, але все ж прийшли вшанувати ліквідаторів. 

14 грудня у 1986 році завершилося будівництво захисного саркофагу над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС, аварія на якому відбулася 26 квітня 1986 року та стала справжньою національною трагедією.

Віктор Шкурпела, голова обласної організації ветеранів і інвалідів «Союз Чорнобиль України» 

- Ми поцікавились у охорони здоров'я, що 280 чоловік чорнобильців за цей рік пішло з життя. Вічна їм пам'ять. А слава всім живим, хто дожив до сьогоднішнього дня, і їхнім родинам, і як бачите, все одно чорнобильці прийшли, але не багато, вшанувати наших колег-побратимів, яких уже немає.

Рятувальники, захисники та ліквідатори – справжній приклад патріотизму, мужності та самовідданості. 

Валентин Дворник, перший проректор УМСА 

- Люди поклали своє здоров'я, щоб сьогодні ми змогли жити та існувати в чистій екологійчній обстановці. Оскільки територіально ми, пам'ятник цей, сьогодні знаходимося біля нашої альмаматер, ми постійно піклуємося про це, пам'ятаємо і даєм їм належну шану та увагу.

Хвилиною мовчання вшанували пам’ять ліквідаторів, які пішли передчасно з життя, залишивши по собі гострий біль втрати та світлий спомин вдячних сучасників. Після цього поклали квіти до пам’ятного знаку. 

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Загалом у нас в області проживає 23 тисячі людей, які постраждали внаслідок такої аварії, тих учасників, які безпосередньо, тих учасників, які були безпосередьо, у нас проживає 9237 людей. Ми їх всіляко підтримуємо, і державна програма, і виділено на область було на 2020 рік близько 44 млн гривень, діє наразі обласна програма. За нею ми виділили коштів 11 млн гривень на 2020 рік.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію