В обласному театрі ляльок відбулася прем’єра вистави для дорослих «Леді в лавандовому»

Ідея її створення виношувалася майже 5 років. Проте, через карантинні обмеження її презентували лише тепер. На прем’єрі побували і наші журналісти.

«Леді в лавандовому» – це контрастний перехід від англійського оповідання Вільяма Джона Локка до української драми. І хоча вистава була перекладена, усі діалоги писав головний режисер театру. За його словами, усе, що у виставі недосказано, можна відчути за допомогою ляльок, декорацій, світла та музики. Це вистава-відчуття. У ній немає чіткої сюжетної лінії. 

Ніко Лапунов, головний режисер театру ляльок

- У виставі я не робив все «в лоб». Я маю надію, що кожен глядач вийде зі своєю виставою. Ну в міру того, мабуть, що йому буде ближче. Якщо ближче тема материнства, то він і піде з такою виставою. Якщо йому близька тема війни, то він і піде з цією темою. Тобто, я роблю фінал незавершений. Я даю змогу домислити, додумати, дожити, довідчувати, я не знаю.

Кохання може прийти навіть на фіналі життя, коли прекрасного принца з далекої і незнайомої країни, немов у казці Андерсена, викине на берег морською хвилею. У короткому моменті, між двома світовими війнами, любов, повна співчуття і надії, виявиться сильнішою за смерть. Цей спектакль – про одинокість душі та про відчуття війни.

Ніко Лапунов, головний режисер театру ляльок

- Це про жінок, які живуть день бабака – кожен день заново вони проживають одні і ті ж самі емоції. І незрозуміло, чи вони живі, чи мертві, чи то це вже душі, чи то це вже справжні жінки. Маю надію, що все вдалося.

Втілювали авторський задум на сцені Алла Вітрюк, Валентина Щокіна та Сергій Мамон. У виставі немає імпровізації. Ніко Лапунов жартома називає себе режисером-диктатором. Коли актриса невірно вийшла на емоцію, він може і крикнути. Адже на сцені не повторюють завчений текст, до нього треба підійти, осмислити, і прожити. Усе це для того, щоб глядачу було цікаво спостерігати, як народжуються слова та емоції.

Тетяна Вітряк, директорка Полтавського академічного обласного театру ляльок

- Зараз ми взяли такий напрямок, тому що в нашого глядача часто складається таке враження, що театр ляльок – виключно для дітей. Але це неправдива інформація, яка весь час сидить у людей в головах. Тому це в нас не перша вистава для дорослих. Ми завжди чекаємо глядача. І ви знаєте, нас радує те, що на сьогоднішній момент, маючи певні обмеження карантинні, обмежено кількість місць – і в нас попит в залі такий. Люди скучили, люди хочуть. Це вже третя прем’єра в цьому році. Але в наступний рік, безумовно, ми будемо знову ставити вистави для дорослих.

До слова, з 14 грудня Полтавський академічний театр ляльок відкриває новорічну кампанію для дітей. Заплановано 117 показів вистав для глядачів будь-якого віку.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію