У Києві завершили реставраційні роботи в Андріївській церкві

Вони почалися у 2009-му з укріплення пагорбу. Останні ж 5 років собор був закритим. За цей час майстри відновили оригінальний колір стін, укріпили фундаменти церкви та стилобату. Вже побувала у храмі наша київська журналістка Лідія Дмитрашко.

Пагорб Андріївської церкви почали укріплювати в 2009-му. Далі реставрували зовнішнє оздоблення. Останні ж 5 років храм був закритим для відвідувачів через роботи всередині.

Ігор Нетудихаткін, завідувач музею «Андріївська церква» 

- Надзвичайної шкоди унікальному інтер’єру надає запалення свічок. Неконтрольоване, нерекомендоване. І це навантаження від кіптьової, воно завдавало непоправного, невимовного удару по унікальному інтер’єру. Питання стояло лише в тому, скільки це продовжуватиметься. Аби ми могли говорити, що пам’ятка вже втрачена.

За цей час майстри відновили оригінальний колір стін, укріпили схил, фундаменти церкви та стилобату. Також проведено реконструкцію іконостасу авторства видатного архітектора Бартоломео Растреллі, якому повернуто автентичне розташування ікон.

Ігор Нетудихаткін, завідувач музею «Андріївська церква» 

- Змістом реставраційних робіт була ідея повернення Растреллі. Оскільки під нашаруванням ремонтних робіт до музейного періоду історії храму були приховані авторські рішення великого архітектора.

Сучасні реставратори змили 13 шарів нашарування фарби та домоглися первісного кольору стін Андріївської церкви. 

Ігор Устименко, головний інженер «Екстер’єр-будсервіс»

- Основним інструментом на цей період реставраторів став хірургічний скальпель. Тому що тільки таким інструментом можна було, не пошкоджуючи, обережно, не пошкоджуючи позолоту, не пошкоджуючи всі ці ліпнини ікон, можна було досягти якісного результату.

Лідія Дмитрашко, кореспондентка

- Церква без дзвонів, в якій до того ж не можна палити свічки. В Андріївській церкві закінчили багаторічну реконструкцію. Тепер двері храму відкриті для всіх відвідувачів.

Михаїл, єпископ Команський, екзарх Вселенського патріархату в Україні

- Уже незабаром всі, не тільки кияни і гості столиці чи українці, а взагалі кожна людина, яка завітає до Києва, до серця нашої країни, зможе відвідати цю духовну святиню, помолитися. І не тільки отримати благословення Боже, а і долучитися і до культурної спадщини, якою є церква Святого Андрія Первозванного.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію