Громади Полтавщини можуть залишитися без акцизу на пальне

Фото: auc.org.ua

7,5 мільярдів гривень можуть втратити громади України, якщо в них відберуть в наступному році акциз на пальне.

Українські громади – села, селища, міста – занепокоєні тим, що у нещодавно прийнятих Верховною Радою України законах про підтримку підприємців на 2021 рік така підтримка передбачена за рахунок коштів місцевих бюджетів. Зокрема, з наступного року припиняється зарахування до місцевих бюджетів частини (13,44%) акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального. Внаслідок такого рішення громади втратять 7,5 млрд гривень.

Для деяких громад акцизний податок – це важлива та суттєва частина доходу до бюджету. Завдяки отриманим грошам з цього податку, вони можуть ремонтувати дороги та школи, допомагати медичним закладам, зокрема забезпечувати лікарні таким необхідним кисневим концентратом. Не виняток і Полтавська область, повідомляють в Полтавському регіональному відділенні Асоціації міст України. Приміром, Оржицька територіальна громада недоотримає до бюджету 3 мільйони гривень, якщо скасують місцевий акциз на пальне, а це – ремонт однієї дороги між населеними пунктами або дитячого садка. 

Саме тому представники Асоціації міст України звернулися до Президента України, Голови Верховної Ради України, голів депутатських фракцій та груп з вимогою підтримати збереження на постійній основі зарахування до доходів загального фонду бюджетів місцевого самоврядування 13,44 % акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію