13 грудня православні віряни вшановують пам’ять Андрія Первозванного

Він першим серед християнських апостолів відвідав українську землю. І вважається одним із її покровителів. Про життя цього святого – у сюжеті Анатолія Васевича.

Андрій був одним із дванадцяти апостолів Ісуса Христа. Він першим пішов за Ісусом, за це його називають Первозванним. Андрій став свідком чудесного Воскресіння Спасителя і його Вознесіння на небо. За повчанням Ісуса Христа апостоли попрямували в різні землі проповідувати його вчення. Андрій мандрував Балканським півостровом, Скіфією та узбережжям Дніпра.

Миколай Довганич, прессекретар Полтавської єпархії УПЦ, протоієрей

- Для нас це – один із любимих і пошанованих апостолів. Так як він був просвітителем нашої землі. За церковним преданням, апостол Андрій піднімався по Дніпру і коли дійшов до київських гір, то поставив хреста і сказав, що на цьому місці засяє велика благодать Божа.

Андрій Первозванний неодноразово зустрічав на своєму шляху язичників, які його жорстоко били. Але апостол не припиняв молитися і зцілювати людей від недуг. Коли ж повернувся в Грецію, жорстокий правитель Патри наказав стратити Андрія. Довгу і болісну смерть апостол прийняв на хресті.

Миколай Довганич, прессекретар Полтавської єпархії УПЦ, протоієрей

- Він вважав недостойним себе бути розіп’ятим, як Ісус Христос. І його розіп’яли на хресті, подібного до букви «х». І таким чином він теж постраждав, як Ісус Христос, через розп’яття, за що і вдячний був Богу, що сподобився постраждати за свого вчителя.

Українці свято шанують цього апостола, пам'ятаючи, що він першим приніс у наші краї звістку про народження, життя, розп'яття і воскресіння Спасителя людства.

Миколай Довганич, прессекретар Полтавської єпархії УПЦ, протоієрей

- Із радістю, і з вдячністю згадуємо святого апостола Андрія Первозванного. І звертаємося до нього із своїми молитвами, щоб він і надалі зберігав і хранив українську землю від лиха, напастей. І постійно був ходатаєм у Бога за наш народ і за усіх нас.

Стрічка новин