У Полтаві досі не можуть оголосити результати місцевих виборів

Суд вже вчетверте скасовує попередній підрахунок на виборчій дільниці № 531236, бюлетні якої потрапили не до Шевченківської ТВК, а до іншої комісії. Так нова комісія Шевченківської ТВК має знову перерахувати голоси і створити новий протокол, після чого повинна передати його до міської ТВК.

У Полтаві й досі триває перерахунок голосів виборів депутатів до Полтавської міської ради. 9 грудня Шевченківська ТВК перерахувала голоси на 236-й дільниці, після чого оголосила протокол із результатами. Але вони так і не потрапили до міської ТВК, оскільки знову один із спостерігачів подав позов до суду із проханням визнати протиправним та скасувати протокол Шевченківської ТВК. У заяві позивач вказав: члени комісії допустити низку порушень під час перерахунку. Був відсутній витяг зі списку виборців, за яким мало бути організоване голосування виборців. Під час перерахунку голосів встановлено невідповідність суми кількох невикористаних бюлетенів і кількості виборців, які отримали виборчий бюлетень. Так суд встановив, що ці рішення були прийняті із порушенням виборчого законодавства.

Як нам повідомили в пресслужбі ЦВК, ситуацію із підрахунком вони контролюють. Причиною називають невиконання низки вимог виборчого законодавства членами ДВК №531236 у частині заповнення виборчих документів, що використовувалися під час голосування. Не був проставлений номер виборчої дільниці на частині виборчих бюлетенів. І додають: Полтава – не єдине місто, де й досі перераховують голоси.

Володимир Перепелюк, член ЦВК

- Ще є дільниці, по яких тривають перерахунки голосів із виборів: депутатів Київської обласної ради (в територіальному виборчому окрузі №9 – Фастівський район), депутатів Овручської міської ради, депутатів Васильківської міської ради, депутатів Гостомельської селищної ради.

Нині Шевченківська ТВК має знову перерахувати бюлетні, написати новий протокол та передати його на засідання міської ТВК. Але, коли ж в обласному центрі оголосять результати місцевих виборів, поки невідомо. 

Стрічка новин