На Полтавщині створили першу сортувальну станцію

У Шишацькій ОТГ реалізували проєкт за співфінансування з обласним бюджетом. Там на полігоні для твердих побутових відходів встановлена лінія для сортування вторинної сировини. На неї потрапляє пластик, пакувальні пакети, папір, скло – для розподілу їх за різною фактурою та кольором. Наші кореспонденти побачили все на власні очі.

Привести до ладу та забезпечити належний санітарний стан. Це є головною метою сортувальної станції, яку створили у Шишацькій ОТГ. Встановили її на умовах співфінансування з обласним бюджетом. Вартість сягає понад 1 мільйон гривень. 

Олександр Тутка, голова Шишацької селищної ради 

- Територія велика, надзвичайно багато стихійних сміттєзвалищ, усе потрібно приводити у певну відповідність. Ми кожного року по 5-6 стихійних сміттєзвалищ ліквідовуємо. Відповідно, налагодили належний вивіз сміття, закупили близько 800 контейнерів, три автомобіля, які вивозять це сміття. Ну і це той прилад, коли ми можемо досортувати і будемо намагатися на цьому заробити якісь певні кошти.

Цей проєкт втілювали у життя останні два роки, перед цим створили новий сміттєвий полігон, де й почали сортувати відходи. Зараз на станції працюють 5 людей, які відсортовують пляшки, а потім відправляють їх на прес.

Петро Корсун, директор КП «Техкомунбуд» Шишацької селищної ради

- У нас по району встановлені контейнери, туди люди складають  пластик. І тут перевозимо, збираємо його. До цього було лише покладене на землю, вітер підіймав його. Ми його бігали збирали. Сьогодні ж із встановленням цієї станції, на транспортер подається горизонтальний, потім наклонний, потім в робочий цех поступає, і тут люди сортують його.

Працівники станції роботу свою виконують старанно. Намагаються якомога більше відсортувати вторсировини.

Оксана Сердюк, працівниця сортувальної станції

- Сортуємо пляшки, відкидаємо непотріб. По кольорам відсортовуємо: біла, зелена, коричнева. Після сортування подаємо пляшку на прес.

Як зазначає голова селищної ради, про заробітки на вторсировині поки що не йдеться, адже вона коштує не досить багато. І вторсировину потрібно збирати у великих обсягах.

Стрічка новин