Жінка замовила дрова, але ні грошей, ні опалювальних матеріалів не отримала

Вирішила замовити через інтернет, але втрапила на гачок аферистів. Пані Ольга вирішила купити брикети для опалення, перерахувала кошти, але ні фінансів, ні опалювального матеріалу не отримала. Що говорить поліція і чи багато таких афер зафіксовано в цьому році, знає Анна Ружін.

Проживає в селі Давидівка під Полтавою. Газового опалення не має, тож щороку купують брикети для опалення в хатині. Цього разу вирішила скористатися інтернетом. Знайшла оголошення, домовилась, оплатила 2500 гривень. 

Ольга Артьомова, втратила кошти 

- Потребував координати. Я написала йому лише область, район та село. Він мені перетелефонував через 1,5 годинки і каже: коли вам буде удобна розгрузка? Я запитала про оплату. Оплата відразу на картку, бо цей, хто буде привозити, - це не наш водій, а він просто займається розвозкою.

Прочекала, але тиша. В телефонній розмові продавець уже вдає, що не знає покупчиню, розповідає Ольга. А на ранок всі повідомлення від продавця були видалені. 

Ольга Артьомова, втратила кошти 

- Я дзвонила своєму знайомому, ми не один рік в нього брали, і село бере. То він каже, що йому уже телефонували 3-4 людини, які говорили, що теж втрапили на цю аферу. Теж скинули гроші, а грошей немає.

Знайшли і ми це оголошення, кожного дня воно оновлюється. Акаунт створений в грудні цього року. На наше повідомлення відповіді поки що не отримали.

Адвокат Тарас Захаров каже: такі афери – досить поширені, але довести буде щось складно.

Тарас Захаров, адвокат 

- По-перше, бажано ніколи повністю не перекидувати коштів авансом передоплатою. По-друге, потрібно перевіряти акаунти, кому ви скидуєте гроші і як давно вони були створені. Адже зазвичай ті, хто займається шахрайськими діями, вони створюють їх постійно і вони досить свіжі.

Сама ж Ольга під час зйомок сюжету повідомила, що буде звертатися до поліції. І сподівається на краще та просить тих, хто також постраждав від рук аферистів, не мовчати, а теж звертатися до правоохоронних органів. 

Поліна Ларіна, головний спеціаліст відділу комунікацій ГУ НП у Полтавській області 

- За 11 місяців 2020 року поліція Полтавської області зареєструвала 63 кримінальні злочини, пов'язані з шахрайськими діями в інтернет-ресурсах. Якщо так сталося, то всю переписку, будь-які листи, якщо вони надходили на електронні скриньки, а також скріншоти  повідомлень у месенджерах або у інших мобільних додатках, все це необхідно зберігати і надавати поліції. 

Стрічка новин