Дітям загиблих українських бійців вручили кулони «Батьківське серце»

У Полтавському Краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського  відбулося вручення кулонів «Батьківське серце». Срібні обереги у вигляді сердець, обрамлених терновим вінком із краплиною крові, передали дітям загиблих на Сході Україні воїнів. Ініцаторами заходу були представники міністерства у справах ветеранів у Полтавській області та військово-цивільного об'єднання «Бойове братерство України».

«Батьківське серце» – один із проєктів військово-цивільної спілки «Бойове братерство України», започаткований рівно рік тому. Його мета – вшанування пам’яті загиблих воїнів у російсько-українській війні. Саме на згадку про героїчні подвиги батьків і вручаються дітям, незалежно від віку, іменні пам’ятні кулони – обереги. До кожного кулону виписане іменне посвідчення, а на зворотньому боці нанесено ім’я та прізвище загиблого. Його створили, аби кожна дитина загиблого героя поряд із хрестиком носила частинку батьківського серця. 

Леонід Климчук, голова ГС ВВЦО «Бойове братерство України»

- Рівно місяць тому ми були в Полтаві і вручили 117 таких кулончиків. На жаль, війна на Сході продовжується, гинуть знову наші побратими, діти стають сиротами, і сьогодні ми довручили ще шість. Таким чином по Полтавській області 123 кулончики ми вручили.

Розробкою дизайну символічного оберегу займалися шість бійців 54-го окремого розвідувального батальйону, розповідає Леонід Климчук. Було кілька пропозицій втілення проєкту.

Леонід Климчук, голова ГС ВВЦО «Бойове братерство України»

- Ми виклали його на своїй сторінці, де спілкувалися з військовими 30-ї і 95-ї бригад, спілкувалися з рідними загиблих, і із 16 загальних проєктів ми склали один, і в нас створилося сердечко, обрамлене терновим вінком, воно проколоте, і капелька крові.

Представники спілки «Бойове братерство України» планують вручити такі кулони всім дітям загиблих українських бійців. На сьогоднішній день таких вже 4 тисячі 896. Через пандемію коронавірусу вручення ще не проводилися у Львівській, Тернопільській, Сумській та Харківській областях. Також цього дня п’ять курсантів Полтавського військового коледжу сержантського складу отримали подяки від Громадської організації «Сім’ї загиблих учасників бойових дій на Полтавщині» «За активну участь у Всеукраїнському патріотичному легкоатлетичному забігу під назвою «Шаную воїнів. Біжу за Героїв України». Під час заходу представник Українського інституту національної пам’яті в Полтавській області Олег Пустовгар презентував серію арт-плакатів «Визначні діячі української революції 1917 - 1921 років».

Стрічка новин