У Полтаві юнаки врятували дівчат, які провалилися під кригу

Вчора у Полтаві дві дівчини 12 років провалилися під кригу на ставках Шевченківського району. Рятували їх двадцятирічні юнаки та один літній чоловік. Коментарів хлопці не давали, оскільки промокли до нитки. Сьогодні ж нашим журналістам вони розповіли, як все було.

Даниїл Дзябенко, врятував дівчат

- Гуляли вчора з Андрієм і його дівчиною, (ми на іншому ставку гуляли). Почули крики, що дівчата якісь кричали, чоловік кричав. Подумали, що хтось все ж таки провалився під лід. Побігли. Побачили, що посеред ставка хтось провалися, видно. Почали шукати вихід, де можна було вийти на ставок. Почали до них бігти, назустріч вже, ми вдвох бігли, з іншого боку дідусь біг з палицею, щоб подати дівчатам. Ми вдвох біжимо, і коли почав лід дуже швидко тріщати, Андрій каже: «Я, може, на підстраховці залишуся?». А я далі побіг.

Коли Даниїл почав підходити ближче до дівчат, почав сильно тріщати лід. Тоді він впав на живіт і пластом підібрався до потерпілих. В цей час дідусь, який почув крики допомоги, швидко спустився до ставка і подав хлопчині палицю. Саме за неї дівчата хапалися.

Даниїл Дзябенко, врятував дівчат

- Одна в червоній курточці перша вилізла, а друга поменше була. Вона, напевно, сильно замерзла, почала вже на дно іти. Ми почали до неї кричати, щоб вона хапалася за палицю, вона сильно панікувала. Схопилася за палицю – дістали їх, і поповзли назад до берега.

Хлопці кажуть, що це все тривало хвилини три. Адже в таких екстрених ситуаціях кожна секунда на рахунку. 

Андрій Куль, допомагав рятувати дівчаток

- Була дуже стресова ситуація. Тоді ні про що не думали, а думали тільки про те, як врятувати дівчаток. Мій друг Данило дуже хоробро себе повів і врятував двох дівчат.

У ДСНС говорять, що цього року така ситуація не вперше, адже схожий випадок був у Кременчуці. А з трагічними наслідками – у Великобагачанському та Зіньківському районах.

Віталій Шкаревський, начальник відділу комунікації ГУ ДСНС у Полтавській області

- Саме повідомлення нам надійшло від громадян о 13:01 про те, що на ставках поблизу адреси Огнівська, 16 сталася подія, де двоє дітей провалилися під лід. Коли направили на наші чергові відділення, ми вже підтримували зв’язок з тим громадянином, який нам зателефонував. Він вже повідомив, що дівчаток витягли хлопці.

Дівчат госпіталізували до реанімаційного відділення дитячої міської клінічної лікарні із діагнозом «загальне перохоложення». Наразі стан їхнього здоров'я – середньої тяжкості.

Працівники ДСНС нагадують, що товщина льоду, по якому можна переходити, має бути не менше 7 см. Для масової переправи людей крига має бути 15 см.

Стрічка новин