Рятувальники – не завжди в погонах

18-річний кременчужанин врятував життя дев’ятирічній школярці. Він витягнув дівчинку, яка провалилася під кригу. Подробиці з’ясовувала наша кременчуцька знімальна група.

Студент Київського національного авіаційного університету Дмитро Петулько повертався додому. Його дорога пролягала через міст річки Сухий Кагамлик. Дмитро побачив дітей, які гралися на кризі водойми. Каже: тільки-но хотів зробити їм зауваження, як одна дівчинка провалилася під лід.

Дмитро Петулько, студент Київського національного авіаційного університету 

- Я бігом спустився до берега, зайшов трохи у воду і намагався її заспокоювати, говорив, що робити. А коли вона підпливла до берега, я її всіма силами витягував із води. Діти маленькі – років 8-9, вони самі були в шоці, самі не знали, що робити.

Ще одна жінка – свідок цієї події, викликала рятувальників і поліцію. Вони прибули на місце, коли Дмитро Петулько вже врятував школярку.

Ірина Сушко, головний інспектор Кременчуцького міськрайонного управління ДСНС 

- Рятувальники та поліція зняли з дівчини мокрий одяг, закутали її у бушлат поліції та посадили до машини. І тут же дівчинка була оглянута медиками. У подальшому батьки дитини від госпіталізації відмовилися.

Коли ми готували цей сюжет до ефіру, надійшла інформація про те, що у полтавському мікрорайоні Огнівка дві дівчинки приблизно такого ж віку, як і маленька кременчужанка, провалилися під лід. За словами очевидців, їх теж врятували перехожі. Рятувальники закликають бути обачними і ні в якому разі не виходити на лід, котрий є ще досить нестійким. 

Ірина Сушко, головний інспектор Кременчуцького міськрайонного управління ДСНС 

- Лід вважається безпечним, якщо його товщина від 7 сантиметрів. Такий лід має бути зеленого або блакитного кольору. Якщо лід білий, або він жовтого кольору, так як ми зараз спостерігається - він вважається небезпечним і надто тонким.

Головне управління ДСНС України у Полтавській області звертається до громадян з проханням утриматись від виходу на тонкий лід, який утворився на водоймах, і застерегти від цього своїх дітей. У разі ж виникнення нещасного випадку негайно телефонуйте за номером 101.

Стрічка новин