Які будуть обмеження під час локдауну?

9 грудня Уряд за ініціативи МОЗ прийняв рішення про продовження карантину до 28 лютого 2021 року з обмеженнями, які відповідають «помаранчевому рівню» епідемічної небезпеки з деякими змінами. Так з 1 січня буде продовжено роботу закладів громадського харчування до 23 години із забороною розрахункових операцій після 22:00. Більше про це знає наша журналістка Євгенія Манич.

Нині в Україні діють обмеження «помаранчевого рівня» епіднебезпеки. Ними передбачено перебування у громадських місцях у засобах індивідуального захисту та обмеження щодо проведення будь-яких масових заходів. У період посиленого карантину, який розпочнеться з 8 по 25 січня, будуть діяти більш жорсткі обмеження. 

Максим Степанов, міністр охорони здоров’я України

- На цей період буде заборонено: робота закладів громадського харчування, окрім адресної доставки замовлень та замовлень на виніс, розважальних закладів, торгівлю непродовольчими товарами. Не дозволяється робота закладів культури і проведення будь-яких культурно-масових заходів. Також буде заборонена робота спортивних залів та фітнес-центрів, басейнів.

Також забороняється: проведення масових заходів, крім організації гірськолижного дозвілля (без роботи закладів громадського харчування та продажу алкогольних напоїв). Також буде обмежено діяльність непродовольчих ринків, відвідування закладів освіти, крім дитсадків.

Посилений карантин не передбачає обмеження роботи громадського транспорту: як міського, так і міжміського сполучення.

Максим Степанов, міністр охорони здоров’я України

- Дозволяється організація «новорічних ялинок», але без концертів, без проведення новорічних ярмарків, у тому числі й продовольчих, і ярмарків, на яких продають продукти харчування. Дозволяється проведення офіційних спортивних заходів, але без глядачів.

Дозволяється робота торгівлі продуктами харчування, лікарськими засобами, засобами гігієни, засобами зв’язку, ветеринарні магазини. Передбачається, що працюватимуть АЗС, фінансові установи, оператори поштового зв’язку, а також заклади медичної практики, ветеринарної практики, заклади з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів. Перукарні та салони краси можуть працювати виключно за попереднім записом.

Також з 1 січня буде продовжено роботу закладів громадського харчування до 23 години (зараз – до 22:00). В Новорічну ніч кафе, барам, ресторанам буде дозволено працювати до 1 години ночі. Такий січневий локдаун допоможе знизити кількість хворих на 50% і дасть змогу трішки розвантажити медичну систему, зауважив очільник міністерства.

Стрічка новин