У Полтаві відкрили пам’ятну дошку поборнику української незалежності Євгену Коновальцю

Подія приурочена сторіччю створення Української військової організації. На урочистостях із цього приводу побувала і наша знімальна група.

Ім’я Євгена Коновальця, одного із найвидатніших борців за незалежність, тепер увічнене на фасаді будівлі полтавської загальноосвітньої школи №34. Захід проводився за ініціативи Українського інституту національної пам’яті.

Олег Пустовгар, регіональний представник Українського інституту національної пам'яті у Полтавській області

- Збір коштів проводила ліга громадських організацій Полтавщини, а також іще понад 15 різних патріотичних громадських середовищ.

Євген Коновалець – полковник Армії УНР, командир Січових Стрільців, член Стрілецької Ради. Він – видатна постать в українській історії, вважається одним із ідеологів українського націоналізму.

Олег Пустовгар, регіональний представник Українського інституту національної пам'яті у Полтавській області

- Я сподіваюся, що ця дошка виконає не лише функцію інформаційну як позначення, на честь кого названо цей бульвар, але і матиме місію патріотичного вихованню молоді.

Місце для відкриття дошки Євгену Коновальцю на фасаді Полтавської ЗОШ №34 обрано не випадково. Адже цей навчальний заклад входить до мережі громадсько-активних шкіл України.

Любов Єрмак, директор Полтавської ЗОШ №34

- Для того, щоб виховати справжніх патріотів, українців, ми активно включилися в цю роботу, і сьогодні в нас велика подія, ми вже відкрили цю дошку, вшанували пам’ять Євгена Коновальця. Учні знають про нього, вчителі знають про нього, мікрорайон буде знати про нього тепер.

Також на відкритті дошки побували курсанти Полтавського військового коледжу сержантського складу. Запевняють, що заходи для розвитку українського патріотизму неабияк важливі.

Едуард Бородай, заступник військового комісара Полтавської області

- Євген Коновалець – типовий представник справжнього громадянина, бійця за незалежність української держави сторічної давнини. Сьогодні він є прикладом для покоління військових нинішніх Збройних сил України.

Стрічка новин