Побачили світ нові збірники наукових статей

«Полтавський Краєзнавчий музей: Маловідомі сторінки історії, музеєзнавство, охорона пам’яток». Під такою назвою сьогодні у Полтаві презентували два випуски збірника наукових статей, де публікуються наукові дослідження з вивчення музейної колекції старожитностей, результати досліджень давнього минулого та сьогодення Полтавського краю.

Пропонований читачеві збірник наукових статей є своєрідним підсумком наукової діяльності Полтавського Краєзнавчого музею імені Василя Кричевського за 2018-19 роки та продовженням започаткованого у 2003 році видання щорічника, до якого ввійшли не лише матеріали досліджень співробітників музею, а й кращих науковців Полтавщини. Над кожним з випусків у понад 700 сторінок музейники працювали цілий рік. Це статті, публікації і розвідки, що стосуються різних питань історії Полтавщини.

Олександр Супруненко, директор Полтавського Краєзнавчого музею ім.В.Кричевського

- Це історичні розвідки, природоохоронна робота, це археологічні, козакознавчі, пам’яткознавчі і, звісно ж, музейні. Саме це ми сьогодні передаємо на суд глядача, читача.

У 14-му випуску опубліковані роботи 51-го автора, а в п’ятнадцятому – 37-ми. Зокрема, свої цікаві статті щодо історії освіти Полтави з 1917 року і до сьогодення, про видатних особистостей запропонував професор Леонід Булава. Серед них – матеріал про викладача-методиста, автора шкільних підручників, публіциста, громадського діяча Федора Пошивайла.

Леонід Булава, професор, кандидат географічних наук ПНПУ

- Він не з роду опішнянських Пошивайл, а з роду гадяцьких. Це видатний український методист, людина, яка пройшла всі ступені школи, автор читанок для учнів початкових класів в роки німецької окупації Полтави. Він прожив велике життя, а в 1943 році він з великими труднощами перебрався спочатку до Словаччини, потім – до Австрії, потім – в США, де був і похований на кладовищі Саут – Баунд – Брук.

Таке видання – гарна можливість і для молодих науковців представити свої доробки, говорить завідувач сектору науково-дослідного відділу фондів Полтавського Краєзнавчого музею Оксана Сулима. В збірнику опубліковані кілька її статей, пов’язаних з дореволюційними листівками.

Оксана Сулима, завідувачка сектором науково-дослідного відділу фондів Полтавського Краєзнавчого музею ім.В.Кричевського

- Зокрема, у фондах зберігається цікава листівка, яка належала Пилипу Капельгородському, відомому письменнику, який працював на Полтавщині, репресованому в 38-му році. Там цікава листівочка до його дружини зі заслання аж 1909 року.

Усі ці статі будуть цікавими для тих, хто не байдужий до історії рідного краю, його природничого й етнографічного розмаїття. Збірник розрахований на науковців, музейників, пам’яткоохоронців, краєзнавців, широкого кола шанувальників історії та природознавства. Видання «Полтавський Краєзнавчий музей: Маловідомі сторінки історії, музеєзнавство, охорона пам’яток» не можна придбати, його сьогодні отримали лише автори наукових статей та передали до центральних і обласних бібліотек. Але з усіма матеріалами можна ознайомитися на сайті музею. 

Стрічка новин