5 років храму на честь Горбанівської ікони Божої Матері

Сьогодні православні віряни Полтавщини відзначили п’ятирічний ювілей храму на честь Горбанівської ікони Божої Матері. У нашому краї ця святиня – одна із найбільш шанованих. Церква ж знаходиться на території Богородицького Горбанівського жіночого монастиря Української Православної Церкви. Там побувала і знімальна група телеканалу «Центральний».

Анатолій Васевич, кореспондент

- На Полтавщині – шість монастирів Української православної церкви:  два чоловічих і чотири жіночих. Одна із жіночих обителей знаходиться ось тут, у селі Горбанівка Полтавського району. Сьогодні вона святкує свій ювілей.

Филип, Митрополит Полтавський і Миргородський УПЦ

- Сьогодні, у день пам’яті ікони Божої пам’яті Знаменіє, ми святкуємо невеличкий п’ятирічний ювілей нашого монастирського храму тут, у Горбанівці, у Богородицькому монастирі, який був освячений рівно п’ять років тому.

Меценат Олексій Хоценко, на кошти якого збудовано храм, розповідає, що спонукало його на це благодійництво.

Олексій Хоценко, меценат

- У мене донька дуже сильно хворіла. Кращі спеціалісти вже нічого не могли зробити. І брати якраз були на Афоні, підійшли до схимника Рафаїла Берестова, отримали благословення. Наступного дня аналізи змінилися. А я через рік отримав у нього благословення на будівництво храму. І, спасибі Богу, цей храм родився буквально за один рік.

А вже за три роки тут заснували й монастир.

Ангеліна, настоятелька Горбанівського Богородицького жіночого монастиря УПЦ

- Нашому монастирю виповнилося два роки. Насельниць нашого монастиря небагато – їх чотири чоловіка. Але нам постійно допомагають наші прихожани, за що я їм дуже вдячна.

Катерина Іванова, полтавка

- Я люблю цей храм, бо матінка Божа допомагає кожному. І я допомагаю сестрам, храму допомагаю. Обрізаю дерева, печу пиріжки. Тружуся на земельці тут. Квіти навесні буду висаджувати. Тут Божа благодать.

Ольга Кравченко, полтавка

- Теж люблю наш храм. Я коли вперше прийшла у храм, я відразу сама собі сказала і подумала, що як вдома.

Неподалік знаходиться капличка. Вона збудована на місці цілющого джерела. За переказами, саме там козак Горбань знайшов ікону Богоматері, яку згодом назвали Горбанівською. Сюди охоче приїжджають паломники.

Ангеліна, настоятелька Горбанівського Богородицького жіночого монастиря УПЦ

- До нашого монастиря часто приїжджають паломники не тільки з Полтавської області, але й з інших областей. Вони також дуже полюбляють наш храм, монастир і святе джерело.

Филип, Митрополит Полтавський і Миргородський УПЦ

- Охоче сюди приїжджають, моляться тут, гуляють. Тут дуже гарне, красиве місце, набирають води. Тут є джерело із водою, дуже гарною за якістю. А також це місце відоме, сюди заїжджають паломницькі групи, які їдуть у сторону Києво-Печерської лаври на Святогірську лавру. Заїжджають сюди, щоб тут помолитися і набрати води.

Стрічка новин