В Україні з 8 по 24 січня 2021 року введуть локдаун

На початку року на українців чекає локдаун. Ввести його планують з 8 до 24 січня включно. Відзначити свята ще дадуть можливість, а потім, як зазначає прем'єр-міністр України, всі підуть на зимові канікули. У разі погіршення епідситуації почати локдаун можуть раніше. Які обмеження чекають на нас, а що дозволять, розповість Анна Ружін.

Після Різдва – на локдаун. Це має розірвати ланцюг захворюваності, каже прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Відповідне рішення винесли на засідання Уряду. 

Денис Шмигаль, прем’єр-міністр України

- Ми більше 3 тижнів говорили з представниками бізнесу, з місцевою владою, з епідеміологами, це робилося для того, аби власне була консолідована позиція та підтримка рішень Уряду України. У тому числі й за результатами наших переговорів було прийнято рішення про те, що з 8 січня по 24 січня включно в Україні будуть запроваджені посилені карантинні обмеження.

Що передбачатимуть «зимові канікули заради безпеки»?

- заборона роботи кафе, ресторанів, барів (крім доставки та замовлень на винос);

- заборона кінотеатрів, театрів;

- фітнес-клубів, спортивних залів, басейнів;

- заборона торговельно-розважальних центрів (дозволятиметься торгівля продуктами харчування, ліками, ветпрепаратами, товарами особистої гігієни та побутовою хімією);

- заборона торгівлі непродовольчими товарами;

- будь-яких розважальних, спортивних чи культурних масових заходів;

- будуть відправлені на канікули всі заклади освіти, крім дитячих садочків.

Водночас, із обмеженнями «помаранчевої» зони продовжить працювати громадський транспорт, аби люди могли їздити на роботу на ті підприємства, що працюватимуть в період посиленого карантину. Також працюватимуть продуктові магазини, аптеки, банки, поштові оператори, готелі.

Денис Шмигаль, прем’єр-міністр України

- «Зимові канікули заради безпеки» робляться для того, щоб не допустити розгортання нової потужної хвилі захворюваності, яка може наступити, зокрема, і після новорічних свят. Посилені карантинні обмеження будуть запроваджуватися для того, щоб розірвати ланцюг захворюваності, який може сформуватися протягом свят. 

Стрічка новин