Пенсіонери силових структур вийшли на акцію протесту

Говорять: не дорахувалися частини своїх пенсій. У Києві ветерани військової служби пікетували біля Будинку офіцерів. Учасники акції прагнуть, аби їм перерахували пенсійні виплати. На місці подій побувала наша київська журналістка Лідія Дмитрашко.

Валерій Михайлович – полковник у відставці. Він прослужив в Збройних Силах України більше 30-ти років. Займався внутрішньою розвідкою, розповідає чоловік. Із 2018 року не дораховує частини своєї пенсії.

Валерій Головатюк, полковник у відставці

- Справа в тому, що постановою 103 від 1 січня 2018 року у нас відібрали додаткові види грошового забезпечення, які складають більше, ніж половину всієї суми пенсії. Ми не вимагаємо підвищення, ми вимагаємо своє. Поверніть нам додаткові види грошового забезпечення.

До додаткових видів грошового забезпечення, за якими пенсіонерам ЗСУ рахують виплати, належить знання іноземних мов, робота з таємними справами та особливі умови праці.

Володимир Тимофіїв, ветеран ЗСУ

- Я звернувся до суду у зв’язку з тим, що пенсію мені платять у 2,5 разів менше, ні ж мали б. Суд, рішення є отут, суд присудив повернути мені пенсію в повному обсязі і виплатити мені недоплаченої пенсії за 2 роки – 82 тисячі. Але пройшло 2 роки, Кабмін говорить «грошей нема», ВР говорить «грошей нема». 

Ветерани військової служби сьогодні зібралися на акцію протесту. Вони прагнуть, аби 506 тисячам пенсіонерів силових структур перерахували пенсії із врахуванням додаткових видів грошових забезпечень.

Сергій Тихонов, полковник у відставці

- Перерахувати мою пенсію, вона становитиме близько 27 тисяч в місяць. Це більше, ніж в 2 рази від тієї, яку я отримую зараз. Ось за це я борюся, вийшов, пишу скрізь. Це не підвищення пенсії, це те, що нам зобов'язані були видати із 1 січня 2018 року.

Організаторами заходу виступили громадська організація «За справедливість» й інші ветеранські громадські об’єднання.

Стрічка новин