У світі набирає популярності новий стиль мистецтва

String Art – це створення картин за допомогою цвяхів і ниток. У чому особливості виготовлення таких робіт, дізнавалися наші журналісти.

Стрінг-арт – це напрямок хенд-мейду, коли малюнок створюється шляхом особливого переплетення ниток. Його винайшли ще в XVI столітті англійські ткачі. Вони забивали в дощечки цвяхи, і в певному порядку натягували на них кольорові чи однотонні нитки. В результаті виходив витончений повітряний малюнок. 

Якщо в Україні виготовлення таких об’ємних картин – новинка, то в Європі вони популярні вже не одне десятиліття. Лариса під час карантину побачила майстер-клас в інтернеті і вирішила спробувати. У Полтаві вона чи не єдина майстриня таких робіт. 

Лариса Сальник, майстриня техніки стрінг-арту

- Найбільша і найоб’ємніша робота – це підготовка. Треба пофарбувати дошку, набити гвіздки по попередньо розробленому кресленню. Якщо це не просто якийсь малюнок, який хаотично заповнюється, якщо це геометричний малюнок, який утворює сама нитка, то, відповідно, треба згадати математику, всі знання і розрахувати це все.

На перший погляд ця техніка виглядає досить просто. Насправді ж, щоб створити одну таку картину, потрібні точні математичні розрахунки і бачення естетичного поєднання кольорів. Для основи використовують дощечки з натурального дерева, які потім покривають акриловою фарбою. Цвяхи вибирають із широкою шляпкою, щоб не спадали нитки. Лариса говорить, що найбільша кількість гвіздків, які були в одній картині, – 400. 

Самі матеріали коштують не дорого і знайти їх не проблематично. Тут найважче – розрахувати схему, адже вимагається максимальна точність у геометричних градусах. Майстриня виготовляє картини в техніці сакральної та фрактальної геометрії. 

Лариса Сальник, майстриня техніки стрінг-арту

- Це все, простіше говорячи, природні явища, які описані математичними законами. А це візуалізація, як це все відбувається в природі. Математики пишуть це все формулами, люди, хто займаються ІТ-технологіями, роблять на комп’ютері, а це візуалізація в такому вигляді.

Під час плетіння потрібно уявляти кінцевий результат роботи і намагатися послідовно, нитка за ниткою, втілювати фантазію на дошці. Насправді, ціна помилки під час роботи велика. Якщо наприкінці видно, що одна нитка лягла не туди, потрібно все розмотувати і розпочинати спочатку. 

Картини, виконані у стилі стрінг-арт, є своєрідною медитативною мандалою, оскільки містять в собі сакральні символи. Такі роботи стануть родзинкою будь-якого інтер’єру. 

Стрічка новин